Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Kementle Formula 1 Aracını yakalamaya Çalışan Çılgınlar

Kementle Formula 1 Aracını yakalamaya Çalışan Çılgınlar

Kementle Formula 1 Aracını yakalamaya Çalışan Çılgınlar

Formula 1 Amerika’ya 5 yıl sonra 2012 sezonu ile geri döndü. Evet, doğru duydunuz, kementle Formula 1 aracınını yakalamaya çalışan çılgınlar var bu dünyada. İlgili video Formula 1’in Amerika’ya geri dönüşünün tanıtımı için çekilmiş bir video. Red Bull Racing takımının desteği ile çekilen videoda yarışın koşulacağı Teksas’a özgü detaylar mevcut. Rodeo tarzında Red Bull Racing arabasının kovalayan kovboylar tanıtımda dikkat çeken bir detay. Tabi şunu da hatırlatmakta fayda var hiçbir Formula 1 arabası toprak yolda o süratte uzun süre gidemez

Amerikan’daki pist (The Circuit of The Americas) ABD’de F1 yarışı düzenlemek amaçlı üretilen ilk pist olmasıyla ön plana çıkmaktadır. 5.5 kilometre uzunluğundaki pist Teksas’ın güneydoğusundaki Wandering Creek’de bulunuyor. Pistin tasarımı Hermann Tilke ve Amerikan mimarlık firması HKS tarafından yapıldı.

Saat yönünün tersine gidilen pist 20 adet viraj içermekte. İnşası 2011’in Ocak ayında başlayan pist dünya’daki diğer ünlü pistlerden kopyalanan parçalardan müteşekkil bir şekilde tasarlandı. Ayrıca pist, sahip olduğu 40 metrelik rakım değişimi ile oldukça ilgi çekici bir özelliğe sahip oldu.

İlk virajdaki u dönüşü öncesi gelen yokuşun pistin en dikkat çekici noktası olacağı tahmin ediliyor. 3. ve 6. virajlar Silverstone’daki Maggotts-Becketts bölümünden alıntı; 12 ve 15. virajlar Hockenheim’ın Stadyum bölgesini andırmakta; 16 ve 18. virajlar ise İstanbul Park’ın meşhur 8. virajının neredeyse birebir kopyası durumunda.

Austin tribünleri ve açık alanlarıyla birlikte yaklaşık 120.000 seyirci kapasitesine sahip. Pistin çevresinde bir tıbbi merkez, 14 toplantı merkezi, bir konferans salonu ve bir adet kokteyl salonu mevcut. Öte yandan pistin yanında geniş bir açık hava konser bölümü de ayrılmış.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …