Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Kemalpaşa Tırmanma Yarışı, Porsche 997 GT3

Kemalpaşa Tırmanma Yarışı, Porsche 997 GT3

 

Ege Otomobil Sporları Kulubü tarafından her sene düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası geçtiğimiz haftalarda İzmir’in Kemalpaşa ilçesi konumuna yakın Spil Dağı yolu üzerinde gerçekleşirken toplamda 6.51 km’lik bir asfalt parkurda koşuldu. Yarış asfalt parkurda 2 çıkış üzerinden ve 4 ayrı sınıf üzerinden Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Antalya illerinden yarışmaya  21 sporcu katılarak mücadele etti. Yarışma sporcuların aileleri ve yerel halkın katılımıyla festival havasında geçti.
Yarışmanın toplamda 2 kategoriden oluştuğunu söylemiştik; Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Ülkü Motorsport marka otomobil ile yarışan Bursalı pilot Engin Apaydın birinciliğe alırken, ikinciliği ise Fiat Palio ile Bursalı pilot Burak Başlık aldı. Ülkü Motorsport adına yarışan Peugeot 106 GTI ile Mehmet Yeğen ise üçüncülüğü alan isim oldu.

Kategori 2’de ise Pegasus Racing adına Citroen Saxo VTS marka otomobili ile yarışa izmir’den katılan Egemen Çivicioğlu bu yılın ilk birinciliğini alarak ev sahibi olma avantajını gösteriyor, Fiat Punto S1600 ile takım arkadaşı İzmir’den Murat Soyçupur ikinciliği alırken, İzmir’den Ülkü Motorsport adına Opel Corsa S1600 marka otomobil ile Galip Atar üçüncülüğü aldı.

Kategori 3’de Ankaralı genç sporcu Refik Bozkurt Renault Clio Sport ile ilk sırada finiş bayrağına ulaşarak bu sezonun ikinci galibiyetini yeniden kazanmış oldu ve talihsiz bir şekilde kırık sağ eli ile şampiyonayı takip etmeyi sürdüren hırslı mücadeleci Bursalı sporcu Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile ikinciliği aldı. Honda Civic Type-R pilotu İsmet Toktaş da Ülkü Motorsport adına katılarak mücadele ettiği Kemalpaşa Tırmanma Yarışı’ndan üçüncü olan isim oldu.

Kategori 4’te ise geçen senenin şampiyonu Ümit Ülkü, Porsche 997 GT3 marka otomobili ile 4.14,221’lik bir zamanı ile yarışma içerisindeki günün en hızlı zamanını kaydetti ve aynı zamanda kendi kategorisini kazananan isim oldu. Pegasus Racing adına Renault Clio Sport marka otomobili ile yarışan pilot  Ayhan Germirli’nin ikinci olarak bitirdiği bu kategoride Selim Bacıoğlu ise, yeni otomobili Peugeot 207’de talihsiz bir şekilde ortaya çıkan teknik arıza yüzünden  yarışma başlangıcındaki antrenman denemelerinden ardından riske etmeyerek yarıştan çıkma kararı aldı.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna’nın İlk Brezilya Zaferi; Brezilya GP 21 Mart 1991

Cts, Mayıs 16, 2015 2:27pmURL:Embed:Senna’nın İlk Brezilya Zaferi;  Brezilya GP 21 Mart 1991 Bölüm 5 …