Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Tonlarca ağırlıktaki vinç koptu ve yardıma gelen ekipler ölümden döndü. Ve bu dehşet anları kameralar böyle yansıdı. İzlemiş olduğumuz görüntülerin bir saat öncesinde yer Bursa-Uludağ yolu, saat 17:30 sıralarında yolcu otobüsü yokuş aşağıya inerken 50 metre gibi bir mesafeden uçuruma yuvarlanıyor.

Otobüsü kurtarma çalışmaları da az kalsın facia ile sonuçlanıyordu. Evet vinç kurtarmaya çalıştığı otobüsün yanına şarampolden yuvarlanarak uçtu. Bursa Uludağ yolu üzerinde seyir halinde olan otobüsün uçuruma yuvarlanması sebebiyle bu feci kazada 2 kişi hayatını kaybederken, toplamda 26 kişi de yaralandı. Devrilen otobüsü kurtarma çalışmaları için gelen vinç koparak ekstra bir kazaya daha yol açarak 1 iftaiye görevlisinin de yaralanmasına sebebiyet verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çok yakın zamanda yaptırılan ve Odunluk köyü ile Alacahırka arasındaki yol bağlantısını sağlayan Uludağ Yolu’nda meydana gelen kazada yaralıları kurtarmak için AFAD, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), itfaiye ekipleriyle beraber sivil savunma ekipleri bu konuda oldukça yoğun çaba sarf ettiğini gözlemliyoruz. Uludağ’da b ir fabrikanın haftasonu için düzenlediği piknik  eğlencesinden dönen işçileri taşıyan otobüs, ne yazık ki virajı alamayarak şarampole yuvarlanıp ayrıca ters dönerek bir faciaya sebep oldu. Çevrede yaşayan halkın polise ihbarı üzerine kazanın yaşandığı olay yerine çok sayıda polis ve kurtarma ekibi gönderiliyor. Kazadan sonra yaralı bazı kişiler yürüyerek sağlık durumu olduğu iyi olduğu sonucundan dolayı ambulanslara alınırken, ağır bir şekilde yaralı olanlar ise sedyeye koyularak halatlar yardımıyla yukarı çıkartılmaya çalışıldı. Yaralılardan bazıları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülürken bazıları ise ne yazık ki  hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybeden 2 kişi ise çevredeki diğer devlet hastanelerine sevk edildiler.

Biraz karmaşık bir kaza kurgusu olarak gelse de kazanın tam olarak hikayesi böyle. Kaza sonusucunda yuvarlanan otobüsteki yaralıların çıkarılmasıyla ters dönen otobüsü vinç yardımıyla düzeltme çalışmaları sırasında ters dönen otobüsü düzeltmeye çalışırlarken otobüsün yeniden yatma korkusu ile tekrar bir facianın yaşanabileceği düşüncesiyle yürekleri ağızlara getirdi.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dehşet Verici Trafik Kazaları

Cts, Kasım 22, 2014 9:43amURL:Embed:Dehşet Verici Trafik Kaza Görüntüleri… Birbirinden korkunç trafik kazalarını izledikten sonra, …