Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Kastamonu Drag ve Drift Yarışları

Kastamonu Drag ve Drift Yarışları

Kastamonu Drag ve Drift Yarışları

Kastomonu’da Cadde Tunning’in düzenlediği dördüncü buluşması olan ‘Kastamonu Tuning Festivali’, modifiye ve yarış sever tutkunları bir araya getirerek heyecan dolu dakikalar yaşatıyor. Kastamonu’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kastamonu Drag ve Drift Yarışları, Kastomonu Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Kastomonu’nun doğu çevre yolun’nda gerçekleşen yarış, özel olarak drag ve drift yarışları için trafiğe kapatılıyor. Çevre civarındaki halkın yoğun ilgi gösterdiği drift yarışlarında, özel olarak tasarlanıp yarış için özellikle güçlendirilmiş otomobillerin muhteşem performanları seyircilere oldukça coşkulu anlar yaşamasına neden oluyor. Seyirciler yarışın bu muazzam coşkusunu belgeleyip çekebilmek adına sıraya giriyorlar, bazıları ise yarış sırasında ailece piknik yapmayı tercih ediyor 🙂

Kastomonu Drag ve Drift yarışlarında birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf kalkış etabında özel olarak tasarlanan modifiyeli atmosferik ve turbo nitro oksit sistemli araçlar katılmış. Türkiyenin bir çok ilinden katılımıyla gerçekleşen drag yarışına katılan araçların performansı izleyen seyircilere muazzam heyecan yaşatıyor. Yarışlara İstanbul, Ankara, Karabük, Konya,Samsun, Zonguldak, Sinop, Çankırı, Antalya, İzmir, Trabzon, Kocaeli’nden toplamda 30 yarışmacı katılarak birincilik zaferi için mücadele ediyor.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan drift ve draft yarışları, seyircilerin büyük beğenisini kazanıyor. Türkiye’nin farklı illerindeki belediyelerin yerel etkinlikleri arttırabilmek adına böyle etkinliklere öncü olması gerçekten başarılı. Umarım tüm Türkiye’deki belediyeler için bu etkinlikler örnek olur. Yerel halkın katılımıyla hakkındaki olumsuz bakışları bu tip etkinlikler sayesinde zamanla yok olacaktır. Halkın gözünde oldukça tehlikeli bir itibarı var. Bunu yok edebilme adına yerel etkinlikler önemli bir adım olmuş olur.

 

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …