Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Kamyonla Drift Yapılır Mı?

Kamyonla Drift Yapılır Mı?

Efsane sürücü Ken Block’un kamyonla drift gösterisi nefesinizi kesecek!

Kamyonlar Drift Yapılır mı ?

Gün geçmesin ki, Ken Block yeni bir çılgınlık sınırını aşmasın. Evet, yaparsa o yapar, hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kamyonlar Drift Yapılır mı ? Sorusunun cevabı bu görüntülerde. Onca tonluk kamyon ile yaptığı manevralar, izleyenlerin ağzını açık bırakacak şekilde şaşkınlığa uğratarak büyülüyor ve Ken Block’a olan hayranlığını bir kez daha büyütüyor.

İzlediğiniz bu görüntüleri Ken Block, 2013 yılında Hollanda’nın Dordrecht kentinde Gymkhana Drift serisi şovu altında gerçekleştirmiş. Ünlü driftçi Ken Block, Gymhana Drift serisi için nefesleri bir kez daha kesecek bir gösteri düzenlemiş. Her zaman olduğu gibi 🙂 Gymkhana 1 drift seri şovlarında sergilediği o muazzam baş döndürücü performansıyla tüm dünyanın hayranlığını ve sempatisini kazanan, Amerika’nın fenomen ralli pilotu Ken Block’ tan yeni bir çılgınlık boyutu. Yaptığı gösteride kullandığı kamyon, 1100 beygir gücünde ve saatte 215 km’ye ulaşmaktadır. Bu kamyonu diğer yarış kamyonlarından ayıran en büyük özelliği ise diğer yarış kamyonlarının saatte sadece 160 kilometreye ulaşmış olmasıdır. Özel olarak tasarlanan bu kamyonun saatte 215 km’ye kadar ulaşması, aracın muhteşem performansını oldukça ön plana çıkarıyor.

Bu şovun youtube üzerinden milyonlarca kişi tarafından ilgi görmesinin sebebi, farklı açılardan yapılan çekimlere ve özel olarak düzenlenen atmosfer ve mekana borçlu olduğudur. Ken Block’un heyecanla beklediğimiz yeni gösterilerini izlemek için oldukça sabırsızlanan hayranları ve koyu fanatikleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kamyonla yapılan drift, heyecanlı ve renkli görüntülere sahip. Kamyon drift şovu için işe harcanan emek ve profesyonellik takdir edilmeyecek gibi değil. Türkiye’de Gymkhana video drift serilerinden bilinir. Ken Block ayrıca eski Formula 1 Dünya şampiyonudur. Kim bilir belki de dünyaya sadece araba kullanmak için gönderilmiş üstün yetenekli insan ötesi bir varlıktır. 🙂

Kamyonlar Drift Yapılır mı ? Evet, yapılır, buyrun izlemeye…

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Ken Block Gymkhana 7 ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !…

Cum, Mart 13, 2015 4:50pmURL:Embed:Ken Block Gymkhana Seven ile Yeniden Los Angeles Sokaklarında !… Ken …