Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Kamyon, Tır ve Otobüs Kazaları

Kamyon, Tır ve Otobüs Kazaları

Kamyon, Tır ve Otobüs Kazaları

Kamyon, Tır ve Otobüs Kazalarının sebep olduğu kazaları görünce şaşırmamak elde değil. Ne kadar basit mücbir hallerden kazalar meydana geliyor diye hayret ediyor insan. Birbirinden ilginç inanılmaz kazalar. Yaşanılan trafik kazalarını göz önüne aldığımızda, yaşanılan kayıpların boyutlarının vehameti açıkça ortada iken, elbette ki kamyonları yok saymanın bir manası olamaz, hele de kamyon terörü diye başlı başına bir olay var iken, kamyon sürücülerinin rahatlığını es geçemeyiz. Bu görüntüleri izlediğinizde haklı olarak bir kamyon fobisi gelişecektir. Spesifik olarak şehirler arası yollarda trafik yoğunluğunu oluşturan en büyük araç sınıfı kamyonlardır. Ve haliyle trafik kazalarını, otobüslerden daha fazla karışmakta. Bu verilerden anladığımız, kamyon sürücülerinin trafik kazalarına olan eğimlerinin daha fazla olduğu şeklinde de yorumlayabiliriz. Kazaya yatkınlık nedenleri olarak, hız ve mesafe algılamasında ayırt edici önemli bir etken oluşturmakta olduğunu görmekteyiz.

Kaza görüntüleri dünyanın farklı yerlerinde yapılmış araba içi kamera görüntülerinde alınmış ve inanılması güç kazaların görüntülerinden oluşuyor. Daha görüntülerin ilk dakikasından itibaren tankerin direksiyon hakimiyetini kaybederek nasıl dehşetle savrulduğunu görüyoruz. Tankerin ne taşıdığını bilmiyoruz ama şans eseri içerisinde kimyasal veya benzeri maddeleri taşımadığı için sürücüyü ve çevredeki halkı şanslı sayabiliriz. Dakika 1.15’den itibaren çimento mikseri taşıyan bir kamyonu inşaat alanından geri geri çıkarken hızını alamayıp arka korkulukları çarpması ibretlik. Dar bir alanda neden o kadar hızlı geri geri çıkmaya çalışırsın ki, büyük tonajlı bir aracın manevra kabiliyeti haliyle zorlaşıyor. Görüntülerdeki bipleme sesinden anladığımız kadarıyla araç içi kameranın sahibi olan sürücü kazayı gördükten sonra ağır küfür ediyor…biiiipler 🙂

Araç içi kamera görüntülerinin çoğunun Rusya’dan alındığını fark etmek zor olmasa gerek. Rusya’da otomobillere kamera takma zorunluluğu getirildiği için bu tip kazaların kameralarını yakalanması tabii ki doğal.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …