Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Kamyon Drag Yarışları

Kamyon Drag Yarışları

Kamyon Drag Yarışları

Ağustos geldiğinde Colorado dağlık kesiminde Denver’ın hemen dışında Bandimere Speedway’e katılan kamyonların seslerini duymaya hazır olmalısınız. Daha önce sadece ATS dizel araçların yer aldığı Bandimere Kamyon Drag Yarış Festivali 2013 yılında Merritt ekipmanları ve Five R Trucks sponsorluğunda drag yarışları, kaya tırmanma etkinliği gibi birçok etkinlik organizasyona dahil edilerek tam gün eğlence içeren bir şova dönüştü.

6 farklı kategoride drag yarışları büyük tekerlekli araçlardan, sadece dizel araçlara birçok farklı kategorilerde drag heyecanının izleyicilere yaşattı. Ağı, büyük ve tabi ki sesli bu araçların yüksek hızlara çıkması ve bu hızlarda yarışması seyirciler için unutulmaz anların oluşmasına vesile oldu. Bu araçlar bütün görkemlerine ve ağırlıklarına rağmen saatte 150 mile ulaşan hızlara ulaşabilmektedirler.

Bandimere Kamyon Drag yarışlarına ayrıca 2013 yılında yeni eklenen kaya tırmanma etkinliği ise hızdan ziyade bu büyük ve ağır araçların aynı zamanda ne kadar çevik olduğunun sergilenmesi açısından gerçek bir gösteri sergilemeyi başarmıştır. Ayrıca bu yarışmada yer alan araçlar arasında sadece kamyonlar değil aynı zamanda çeşitli iş makineleri de bulunmaktadır. Coşkulu ve muazzam bir atmoferde gerçekleştiğini unutmamak gerek.

Pikap klasmanı ise hem drag, hem de kaya tırmanma yarışlarının gözde araçları olarak göz doldurdular. Genel olarak en heyecanlı etaplar bu pikap araçlarında yaşandı ise de yüksek tekerlek yapısı sebebiyle bu araçlara elbetteki diğer kategorilerdeki araçlardan daha büyük avantaj da sağlamaktaydı.

Festivalin bir diğer dikkat çekici ve merakla beklenen performansını ise “Monster Truck” (Canavar Kamyonlar) adıyla da anılan büyük kamyonlar sergiledi. Bu kamyonların yarışlardaki sergiledikleri performans ile festival izleyicilerini tatmin ederek bu performansa olan ilginin boş olmadığını da bir kez daha kanıtlamış oldular. Kamyon drag yarışları, diğer otomobil yarışlarına göre oldukça eğlenceli geçiyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …