Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Jeep Grand Cherokee Off Road Mecarası

Jeep Grand Cherokee Off Road Mecarası

Jeep Grand Cherokee Off Road Macerası
V-3.6, 8 CT, 4 WD

Grand Cherokee Jeep’i bir de Off Road Macerasında görmelisiniz! Ona tekrar aşık olmaya hazır mısınız?

Rusya’da çekilen videoda öncelikle Cherokee’nin yol tutuşu ve fren performansı ile ilgili bir gösteri ile başlıyor. Sürücü asfalt yolda zigzaglar çizerken bir yandan da arabanın yol tutuşunu test ediyor. Fren kullanımı ve tekerleklerin yere teması üst düzey bir off road performansı için olmazsa olmaz şartlardan bir kısmı. Bu sürüş sırasında Cherokee’nin ne kadar dengeli bir araç olduğunu da net olarak görebiliyorsunuz. Bölge trafiğe kapalı bir alan olmasa dahi nadir araç geçtiği için bu testin uygulanması için nispeten daha az tehlikeli bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

1:40’dan itibaren Jeep Cherokee yavaş yavaş yol dışı performansını sergilemeye başlıyor. Öncelikle yol kenarındaki çamurlara aracın tek tarafından giriyor ve ardından tarlaya dalan aracın yüksekte kalan yola çıkışını izliyoruz. Çıkışta ön tekerlek temasını sağlayamadığı için bir parça zorlansa da sürücü çıkışı başarı ile tamamlıyor ve sıra geliyor yüksekte kalan yoldan tarlaya inişe. İnişteki denge çıkıştan çok daha başarılı. Buradan zemini az miktarda karla kaplı stabilize yola giren Cherokee performansına bir süre burada devam ettikten sonra gene tarla üzerinden yüksekteki asfalt yola ilk sefere göre çok daha başarılı bir şekilde tırmanmayı başarıyor.

Buradan sonra yüksekte kalan yola tarladan iniş ve çıkışlar ile devam eden bir performans var, arada problemler yaşasa dahi genel olarak dengeli ve başarılı bir performans sergiliyor Cherokee. Bu arada unutulmaması gereken ise tarlanın zeminin soğuktan dolayı buza dönmek üzere olan az miktarda karla kaplı olduğunu unutmamak gerekir. Böyle sert bir zemin ve doğa şartlarında Cherokee dengesi ve tutuşu ile testi geçmeyi başarıyor.

Esas zorlu etap bundan sonra başlıyor ve sürücü kendini direk sertleşmiş stabilize yola ve tarlaya atıyor. Buna rağmen Cherokee’nin tutuş performansında herhangi bir düşüş görülmüyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi

Pts, Mart 23, 2015 11:50amURL:Embed:Dev Kamyonlar ile Off Road Mücadelesi Canavar kamyonların çamur deryası içinde …