Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / İzmir Yarış Pisti Çıkışı Drift Show

İzmir Yarış Pisti Çıkışı Drift Show

İzmir Yarış Pisti Çıkışı Drift Show

Daha önceki drift shov videolarında anlattığımız gibi drift; “İlk olarak 90’lı yılların başında Japonya’nın dağlık ve virajlı yollarından hızla inmeye çalışan kişiler tarafından keşfedilmiştir. Drift temelde aracın virajı dönme esnasında oluşan merkezkaç kuvvetine direnemeyip arka kısmının kopması prensibine dayalı bir olaydır ve buna verilen isimdir. Türkçeye “yanlama” olarak geçmiş fakat birçok kelimede olduğu gibi yabancı şekli daha çok kullanılmaktadır. “ Driftin ne olduğunu bilmeyenler için tekrar etme de bir sakınca görmüyoruz…:)

İzmir’in Pınarbaşı ilçesinde bulunan yarış pisti çıkışı BMW 328 E30 & Pembe Panter Murat 131’in drift (yanlama) mücadelesini izlemek oldukça keyifli ve eğlenceli…Murat 131, Pembe Panter ünvanını ilgi çekici tuning tasarımı ve rengiyle oldukça hak ettiğini söyleyebiliriz. Murat 131’leri asla ama asla tarih olduğunu hiçbir zaman söyleyemeyeceğiz. Bir şekilde hayatımaza modifiye olarak ya taşra da, ya da mezraalarda tesadüfen de olsa karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. İlginç tasarımıyla Pembe Panter yerel yarışlarda adından oldukça sık söz ettiriyor. İlginç bir modifiye tasarımına sahip olduğunu bile söyleyebiliriz. Pembe Panter Murat 131’in sahibi arabayı kumanda ile uzaktan çalıştırdığı yetmiyormuş gibi kapı ve bagaj bile uzaktan kumanda ile açılıyor. 🙂 Ve ek olarak  hangi gerekçeyle yaptığını bilmemekle beraber arabanın arka bagajına klima taktırmış. İnanmayacaksınız ama arabanın içinde televizyon bile mevcut. Sahibinin tutkuyla bağlandığı aracına aşık olduğunu sanırım söyleyebiliriz. Arabanın piyasa satış değerinin neredeyse 2 katını modifiye için harcadığı bir gerçek.

Murat 131 ile karşılaştırdığımızda aynı övgüyü BMW 328 E30 için söyleyemeyeceğim, 3 tur kenti etrafında döndükten sonra arabanın hantallaştığını rahat bir şekilde görebiliriz. Aslında başka bir açıdan değerlendirecek olursak, BMW E30’u süren sürücünün yeteneksizliğine bağlı bir durumda olabilir. 🙂 İzmir yarış pisti çıkışı drift show’u, izlemesi oldukça keyifli bir video.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …