Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / İzmir Lassa V1 Challange Mücadelesi

İzmir Lassa V1 Challange Mücadelesi

İzmir Lassa V1 Challange Mücadelesi

Lassa V1 Challenge 2015 yarış organizasyonu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde yapılan ikinci yarış tam gaz heyacan ve kıran kırana mücadele ile devam etti.V1 Challenge yarışmasına birbirinden iddialı ve yetenekli toplamda 22 pilotun başlangıç aldığı yarışta, kıyasıya rekabet ve mücadele pistte istenmeyen görüntülere sebep vererek  kazalar ve ufak temasları beraberinde. Yarış btiminden sonra itirazlar havada uçuşurken bu heyecan dolu mücadele en çok piste gelen izleyeciler ve TV’den izleyen seyirciyi bu heyecanın oldukça mutlu ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu değişmez kuraldır, seyirci pilotların canı pahasına koyduğu hayatlarını düşünmeden adrenalin uğruna her zaman pistte kazalar beklemiştir, bu hiç bir zaman şaşmadı.

Yarışma öncesi sıralama turları ile beraber İzmir Park’ta ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyan Can  Tolon, Kocaeli pistinde gerçekleştirilen yarışın  ilk ayağında geçtiği Yağız Avcı’nın önünde bitişe gelmeyi hedefleyerek başlangıç aldı. Kurallar gereğe İzmir’de yapılan ilk yarışta en ön sırada başladığı için ikinci yarışa gelince 12. sıradan yarışa başladı. Can Tolon kıyasıya mücadele ve ani ataklarıyla beraber yarışmadaki oakiplerini teker teker geride bırakarak bitiş çizgisine ilk sırada gelmesiyle beraber Yağız Avcı ile puanını eşitlemiş oldu.

İzmir Park’ta gerçekleştirilen V1 Challenge yarışmasının ikinci startında kıyasıya mücadele eden VOLKICAR takımı adına yarışan pilot Ümit Erdim’in aracı kötü bir şekilde takla attı. Kazayı hafif sıyrıklarla yara almadan atlatan Ümit Erdim otomobilinden çıkaraj seyirciyi selamlaması seyircilerin alkış destekleriyle beraber seyircilerin yanında katılarak yarışmaya tribünden izleyen isim oldu. VOLKICAR aracının daha önceki yarışmalardan hatırlayacak olursak bir keresinde Menderes Okur aynı şekilde takla atarak burnu bile kanamadan kazayı atlatarak aracından çıkması VOLKICAR aracını ne kadar dayanıklı araba olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Volkicar araçlarının katılımıyla düzenlenen “Lassa V1 Challenge” ikinci ayağında Can Tolon birinci gelen isim oldu. Yarışa İzmirden katılan pilot Can Tolon kazanırken, Yağız Avcı yarışmada ikinciliği, Toprak Candan ise üçüncülüğü elde eden isimlerden biri oldu.

LASSA V1 Chalenge 2015 Yılı Yarış Takvimi

30 AĞUSTOS 2015               KÖRFEZ YARIŞ PİSTİ
13 EYLÜL 2015                     TBA
4 EKİM 2015                         AYDIN
8 KASIM 2015                      ADANA

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna, Dünya Şampiyonluğu Dönemi; Yarışmak Benim, Kanımda Japonya GP, 1990

Per, Mayıs 14, 2015 3:36pmURL:Embed:Senna, Dünya Şampiyonluğu Dönemi; Yarışmak Benim, Kanımda  Japonya GP, 1990 Bölüm …