Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / İstanbul’da Yaşanan İbretlik Bir Kaza

İstanbul’da Yaşanan İbretlik Bir Kaza

İstanbul’da Yaşanan İbretlik Bir Kaza

İstanbul’da yaşanan aşırı hız ve hatalı sollama sonucu dehşet kaza anı, otomobil içi kameranın görüntülerine takıldı.Trafiğin su gibi aktığı İstanbul’da trafik kazası, hem de ne kaza!

Aşırı hız, hatalı hızlı değiştirme sonucu yaşanan elim bir kaza görüntülerinden oluşuyor. Arabanın sürücüsü gençler arabada çalan müziğin sesini sonuna kadar açarak, şeritten şeride sollayarak geçiyorlar. Oldukça eğlendiğini düşünen araba içindekiler, trafikteki onlarca insanın hayatını hiçe sayarak tehlike atıyorlar. Otoban üstünde geçen yoğun trafikte ne hızlarında azalma olmadığı gibi müziğin sesi de halen kısılmış değil.

İzlediğimiz görüntüler doğrultusunda bütün trafik kurallarını ihlal eden arabanın sürücüsünün içerisinde bir trafik canavarı yaşadığı kesin. Üzülerek söylüyoruz ama başkalarının hayatını hafife alarak üstelik kendi hayatını da hiçe sayarak tüm kuralları ihlal etmek insan aklının sınırlarını oldukça zorluyor. Oldukça bencilce bir davranış. Kendi hayatını hiçe attığı gibi kendi arkadaşlarının hayatını da hiçe atıyor. Dikkati çeken ise her sollama anında araba içindeki gençlerin “wuhuuu” diye bağırarak eğlenmesi trafikte sürücünün dikkatinin dağılmasına da sebep olmakta. Sürücü hız yaparken, arkadaşlarını uyarmadıkları gibi bağrışlarıyla da ona destek oluyorlar. Kazadan sonra müziğin büyük bir ironi ile kendi trajedilerine eşlik etmesi ne yazık ki, tuhaf bir ironi olmuş. Büyük bir panikle etraftan yardım isteyen gençlerin imdadına çevredeki halk yetişiyor. Tüm trafik kurallarını ihlal ediyorlar derken, bu konunun gerçekten ciddiyeti anlaşılmıyor sanırım. İzledikten sonra hangi kuralların nasıl ihlal edildiğini bire bir izleyerek kendi gözlerinizle göreceksiniz. Şaşırtıcı olduğu kesin.

Aşırı hız yapıp, sürekli kontrolsüz sollayarak şerit değiştiren gençlerin yaşadığı eğlence, adrenalin büyük bir faciayla sonuçlanıyor. Ve sonuç ortada, İstanbul’un orta yerinde bir otobanda yaşanan bu kaza, herkesin ibret alması gereken bir kaza olarak karşımıza çıkıyor. En nihayetinde ölümle bu şekilde kavga etmemizden vazgeçmemiz gerekiyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Per, Mayıs 21, 2015 11:21amURL:Embed:Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi Tonlarca ağırlıktaki vinç koptu ve …