Anasayfa / Rolling / İstanbul Rolling Gecesi

İstanbul Rolling Gecesi

İstanbul Rolling Gecesi

İstanbul gecelerinin kuralsız rollingcileri 🙂

Rolling dünyasında herkesin bildiği üzere Honda S2000 hiç şüphesiz motor olarak çok keyifli ve oldukça yetenekli bir araç. Otomobil özellikle yüksek devirde insana büyük keyif yaşatıyor. Youtube videolarında sıklıkla gördüğümüz, profesyonel olmayan sürücülerin draft, drift ve rolling yaparken en çok tercih edilen otomobil olması bu anlamda kayda değer bir veri olarak okuyabiliriz. Arkadan çekişli olması bazı akrobatik hareketleri yapabilmeyi kolaylaştırırken, asfaltta kayarak gitmenizide sağlıyor. Evet, tasarım harikası bir otomobil diyebiliriz. Ve sıradanlıktan oldukça uzak bir araba. Bazı internet efsanelerine göre Honda S2000, turbo gibi ileri seviyede yapılan modifikasyon ile 2000 cc motorun 400 beygirin üzerine çıktığı söyleniyor.

Görüntülerdeki rolling araçlarına kısaca göz atacak olursak; Honda S2000 2.0 Vtec 2008 model araç litre başına 120 beygir üretirken, 2.0 litrelik hacimli motorunun mükemmel performansı ve oldukça başarılı yol tutuş özelliğiyle, sürücülere yarış pistinde yarışıyormuş hissiyatı veriyor. Aracın maksimum çıkabildiği hız ise 240 km. Rakamlardaki düşük hacmine bakarak yanılan oldukça fazla, katıldığı testlerden düşük hacmiyle yüksek performans çıkarmasından ötürü özel hayran kitlesine sahip bir araç. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi düşük hacimden yüksek performansa çıkabilmesi, rolling ve drift yapmayı seven sürücülerin dikkatini fazlasıyla çekerek, gözdesi olmayı başarabiliyor.

Diğer araç ise 2008 model Honda Civic Type-R. Son derece sportif bir tasarıma sahip olan otomobil, S2000’nin aksine düşük hacimden yüksek güç çıkarma performansı hakim değil, yüksek devirden yüksek güç çıkarma konseptinin daha çok hakim olduğunu söyleyebiliriz. S2000’nin aksine önden çekişli olan araç, 201 beygir gücüne sahip. Maksimum hızı ise 235 km/ saniye.

Görüntülerin son saniyelerindeki yakıt tüketimine bakar mısınız 100 km’de 30 litre. Her iki model aracın da kendisine baktırdığı kesin. 🙂 Honda S2000 model araç sahibiyseniz ve aracınızın performansını görmek istiyorsanız, kesinlike bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …