Anasayfa / Moto GP / İstanbul Park pist rekoru kimin?

İstanbul Park pist rekoru kimin?

İstanbul Park pist rekoru kimin?

Toprak Razgatlıoğlu 2012’yılında, TMF MotoGP İstanbul Park pist rekorunu 600 cc motor ile kırmaya çalışıyor. İstanbulpark’ta pist rekoru olan Kenan Sofuoğlu’nu acaba geçebilecek mi ? Hep beraber izleyip görelim, bakalım…. 🙂

1996 yılında Adapazarı’nda doğan Toprak Razgatlıoğlu, ülkemizin en genç motosiklet pilotlarından biri. Bu genç motorsikletçiyi tanımayanlar için kısaca özgeçmişine bir bakalım, Toprak; 2012 yılında 106 yarışmacının katıldığı Red Bull Rookies Cup’ta yarışmacı olmaya hak kazanarak, bunu başaran ilk Türk pilot olmasıyla göz doldurdu. Yarışma sırasında spiker bile “best lap of the year” dedi, basın yorumlarını göz attığımızda spikere katılmamak elde değil. Aynı sene içerisinde yapılan şampiyonanın ikinci sezonunda sezonu 123 puanla alarak altıncı olarak bitiriyor. Vaat edici yetenekli performansından ötürü Razgatlıoğlu özel davet alarak, Superstock 600 kategorisinde 2014 yılının son yarışı olan Magny-Cours’a katıldı. Hayatında ilk kez Kawasaki 600cc motoru kullanmasına rağmen yarışı kazanıyor. Bu göz doldurucu performansından ötürü, motosporları çevrelerinde adının daha sık duyulmasına sebep oluyor.

Toprak, 65 cc ve 85 cc moto kros şampiyonluklarının ardından TMF’nin düzenlediği 600 cc şampiyonasında da C Grubu’nda 2009 ve 2011 yıllarında iki kez Türkiye Şampiyonluğu yaşayarak başarısını zirveye taşıyor. Ayrıca Rüzgar, 2012 sezonunda başarısını A Grubu ve TMF GP 600cc sınıfına taşıyarak Türkiye Şampiyonlukları elde ediyor. Dünya Süpersport motosiklet şampiyonası’nın 13. ve son ayağı olan Fransa yarışını da birinci bitiren dünya şampiyonu ülkemizin gururu. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu’nun izinden gayet emin adımlarla zirveye doğru ilerliyor.

 

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …