Anasayfa / Moto GP / istanbul Park MotoGP Yarışları

istanbul Park MotoGP Yarışları

İstanbul Park MotoGP Yarışları

Dünyanın en önemli ve büyük organizasyonu olan Dünya Sporbike şampiyonasında 2013 yılında İstanbul park pistinde gerçekleştirildi. Yarışmaya Türkiye adına katılan Kenan Sofuoğlu’nun istanbul Park MotoGP heyecanı ise gerçekten görülmeye değer. Yarış öncesi yapılan röportajında Kenan Sofuoğlu heyecanını şu sözlerle aktardı, “Umudum Güzel Bir Yarışla Kazanmak “ ile sözlerine devam ederken Sofuoğlu 16 yaşındaydım ve ilk yarışımdı. Sıralama turlarındaki derecemi imkansız diyerek kabul etmemişlerdi. Taa ki aynı performansı 4. kez tekrarlayana kadar…” isteğiyle cümlesini tamamlıyor. Yarış sever herkesin bildiği üzere, Türkiye’nin uluslararası motor siklet yarış platformunda, başarı kazanan tek motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu’dur.

Sofuoğlu, İstanbul MotoGP yarışmasına ilk defa ev sahibi olarak yarışmaya katıldı. Kendi halkının önünde İstanbul Park’ta birincilik zirvesini üstün ve muazzam bir başarı göstererek kimseye bırakmadı. MAHİ Racing Team İndia takımı adına katılan Sofuoğlu, Supersport Dünya Şampiyonası’nda sezonun 11. yarışını 31.59.707’ lik süre ile tamamlayarak yarışmayı lider olarak tamamlıyor.

MotoGP’de İstanbul Park Pisti’nde yapılan yarışın sonuçlarının ilk beş sıralamasına göz atacak olursak ;
Birinciliği 31.59.707 gibi bir süreyle, MAHİ Racing Team İndia takımı adına katılan Kenan Sofuoğlu,
İkinciliği 31.59.747 gibi bir süreyle, Yakhnich Motorsport takımı adına katılan Sam Lowes
Üçüncülüğü 32.08.781 gibi bir süreyle, Pata Honda World Supersport takımı adına katılan Michael Van der Mark,
Dördüncülüğü 32.11.694 gibi bir süreyle, Pata Honda World Supersport takımı adına katılan Lorenzo Zanetti,
Beşinciliği 32.12.403 gibi bir süreyle, ParkinGo MV Agusta Corse takımı adına katılan Roberto Rolfo aldı.

Yarışın sonunda Kenan Sofuoğlu Hayatımın en özel ve aynı zamanda da en zor yarışını yaptım. Sam çok hızlıydı. Bazı sektörlerde yavaş kalıyordum. Mücadeleden vazgeçmedim. Benim için Türkiye’deki yarışı kazanmak dünya şampiyonluğunu kazanmak kadar değerliydi.” sözleriyle tamamladı.

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …