Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / İnanması Güç Kaza Videoları

İnanması Güç Kaza Videoları

İnanması Güç Kaza Videoları
Bu inanılmaz trafik kazalarını görünce “YOK ARTIK” diyeceksiniz!

Dünyanın farklı yerlerinde yapılmış inanılması güç kazaların fotoğraflarından oluşan bir görüntü. Evet inanması güç ama bu kazalar oldukça gerçek. Evin önünden düşen kayalar mı dersiniz, inşaat halindeki çukurun yağmur suyuyla kamufle olup içine düşen arabalar mı dersiniz türlü türlü güç insanı ağzına bırakacak şekilde şaşırmasını sağlayan dehşet kazalar.

Fotoğraflarda en çok merak ettiğim daracık bir köprünün üzerinde arabanın nasıl yatay şekilde köprünün üzerine konuşlandığı. Şaşı bak şaşır cinsinden. Bazıları korkunç bazıları ise gerçekten komik. En nihayetinde bu kaza görüntülerinden ibret almamız gerekiyor, insanoğlunun yapabileceklerinin sınırı cidden yok. İstatistiklere baktığımızda trafik içerisinde yaşanan kazalar da özellikle sorumsuz şöförlerin ve dikkatsiz yayaların neden olduğu kazaların sayısı bir hayli çok diyebileceğimiz kadar fazla. İnanması güç kazaların en başlıca nedeni olarak insanların dikkatsizliğini ve sorumsuzluğunı sayabiliriz. Bu tip pervasız davranışlar alenen ölüme adeta davetiye çıkarmakta. Görüntülere tekrar baktığımızda insan hayatının açık bir şekilde ne kadar hafife alındığı çok net olarak gözler önüne seriliyor.

Trafik kazalarının artmasının sebebi paralel olarak nüfus artışına da bağlayabiliriz. Etkeni olarak görebiliriz. Hergün trafiğe çıkan araç ve sürücü sayısındaki artış, seneler içerisinde meydana gelmekte olan trafik kazası oranlarında çok hızlı bir yükselişe sebep olmaktadır. Ne kadar global olarak teknolojik ilerlemeler ve altyapı eksiklikleri giderilse de trafik kazalarının azaltılmasında son noktaya gelindiğinde, insan faktöründeki dikkatsizlik kayda değer olarak kazaların yaşanmasındaki sayıyı oldukça yükseltiyor.

Kendinizi çok dikkatli, kurallara uyan bir sürücü olarak görebilirsiniz ama en nihayetinde karşınızdaki aracın sürücüsünün herhangi bir hatasında kendinizi bir trafik kazasının içinde bulmanız kaçınılmaz bir durum. Trafik kurallarını ciddiye almayan sorumsuz davranan sürücülerden olmayın. İnsanın yaşamı hakkı değerledir. Bunu aklınızdan kesinlikle çıkarmayın.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna’nın İlk Brezilya Zaferi; Brezilya GP 21 Mart 1991

Cts, Mayıs 16, 2015 2:27pmURL:Embed:Senna’nın İlk Brezilya Zaferi;  Brezilya GP 21 Mart 1991 Bölüm 5 …