Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / İlginç Traktör Kazaları

İlginç Traktör Kazaları

İlginç Traktör Kazaları

Akıl almaz traktör kazalarını izlediğinizde, kimi zaman güleceksiniz, kimi zaman ise bu adamlar ne yapıyor arkadaş GTA mı oynuyor diye iç geçirerek gülebilirsiniz. Cidden aklınızın almayacağı ufak ataların büyük tonajlı arabalarda neye sebebiyet verdiğini açıkça görüyoruz. Yanlış bir direksiyon hareketiyle gölün içine düşmeye ramak kalmış traktörün görüntüsü hem ibretlik hem de komik 🙂

Görüntülerin bazı anlarında özellikle 1. dakikasındaki traktörün modifiye olduğunu ve bu tip tasarımlı traktörlerin katıldığı bir şov olduğunu tekrar hatırlatmakta sakınca görmüyoruz 🙂 Dakika 5:52’deki traktör kullanan adamın rahatlığı ise muazzam derecede komik… İster ister istemez suratınıza bir tebessüm yerleşiyor. Ne yazık ki üzülerek söylüyorum genellikle düşen insanlara anlamsızca güleriz, öyle basit bir sıradan tepki.

Ülkemizdeki her yıl ortalama bir sayı olacak olursak yaklaşık 2 bin 500 traktör kazası meydana gelmekte. Ve bu yaşanan traktör kazalarında ortalama 300 kişi hayatını kaybediyor, ne yazık ki. Emniyet Genel Müdürlüğü trafik dairesi istatistiklerine dönüp baktığımızda, yaşanan traktör kazalarında sıklıkla karşılaşılan sürücü kabahatleri arasında, en çok dönüş kurallarına uymama, kavşak ve geçitlerde geçiş önceliği tanımayıp uymama ve traktörün hızını hava ve trafik durumuna göre ayarlamamanın sebep olduğu söyleniyor. Bunların haricinde nedenler arasında, traktörlerin düzenli bakımlarını ve muayenelerini yaptırmamaları olarak gözetlenerek verilenmiş.

Traktör sahibi olan sürücülerin kesinlikle dikkat etmesi gereken en önemli konular arasında, traktöre taşıyacağından fazla yük yüklenmesi ve taşıma güvenliğine dikkat etme, azami ve maksimum hız kurallarına dikkat edilmesi, traktörün hızını yol, hava ve trafik kurallarına göre ayarlama olarak sıralayabiliriz. Bunun yanı sıra far ve aydınlatma ekipmanlarının çalışır halde olmasında emin olma, hareket ve çekme kurallarına uymak, periyodik araç muayenesini zamanında yaptırmak ve periyodik bakım yaptırma olarak önem derecelerine göre sıralayabiliriz. Hakeza, bu tip bakımları ve gerekli muayenleri yaptırmadığınızda siz de ilginç traktör kazaları yaşayabilirsiniz.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …