Anasayfa / Rolling / Hız Tutkusu Rolling

Hız Tutkusu Rolling

Hız Tutkusu Rolling

Evet sahiden, güçlü bir Rolling’i kim izlemek istemez ki! Kıyasıya rekabete var mısınız ? İşte kan akışınızı hızlandıracak rolling görüntüleri… Yüksek volümlü lastik sesleri, kulaklarınızı kanatırcasına bağıran egzoz patlamaları gibi soluğunuzu kesecek adrenalin yüklü anlar yaşamak ve izlemek istiyorsanız kaçırmayın derim.

İzlemiş olduğumuz yarış, Amerika Rolling Dragrace 2014 yarışından farklı lansman ve kategorideki araçların rolling görüntülerinden oluşturulmuş özet bir video. Görüntülerin 1.53 dakikasına gelindiğinde yüzümüzde tebessüm bırakacak bir an oluşuyor 🙂 Turuncu vosvosuyla rollinge katılan araba sürücüsünün medeni cesareti görülmeye değer…

Biliyoruz ki kimileri için yarış tutkudur ve heyecandır. Bu gayet herkesin anlayabileceği bir durum. Ama bazen bunun yetmediği zamanlar oluşabiliyor. Sıklıkla kelimesini rahatlıkla kullanabiliriz. 🙂 Otomobil severler tutkuyla bağlandığı veya satın aldığı arabaların performanslarını mutlaka görmek isterler, istedikleri gibi üretici firmalarının testlerinin performansı kimi zaman bu arkadaşlara yetersiz gelir. Ve performansı bire bir kendileri denemek isterler. Bu önlenemez hal, otomobil performans meraklılarının çoğunu Rolling yapma duygusuna itmekte. Beraberinde yaşadığı o haz ve adrenalin de cabası. Rolling, 2 farklı modeldeki otomobilin motor, şanzıman, ağırlık farklılıklarını ortaya koyması açısından, performansa önem veren sürücüler için önemli verileri sunduğunu özellikle biliyoruz. Rolling sırasında tork eğrisi, şanzıman oranları ve devir bandının uzunluğu gibi bilgi ve detayla önemli farklılıklar doğurmakta.

Hepimizin bildiği üzere, hız tutkusu rolling sadece pistte ve boş yolda giderilmesi gereken bir ihtiyaç. Evet yaşanılan hazzın tarifi bile mümkün değil. Uygun pistlerde rolling yapmadığınız takdirde genelde ya sizin ya da başkasının sonu olur… Eğer bu kriterlere uymayıp normal sürücülerin arasına katılırsanız, illa ki ölümlerden ölüm beğen durumu ortaya çıkacaktır. Hem sizin için hem de karşı tarafın sürücüsü için güvenli bölgelerde kullanmakta oldukça fayda var.