Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Hız Tutkusu Drift Yarışları

Hız Tutkusu Drift Yarışları

Hız Tutkusu Drift Yarışları…Drift yarışlarından görüntüler….

Hız tutkusu olan drift yarışlarına hazır mısınız? Ama hiç merak etmeyin, izlediğiniz drift görüntüleri size asgari miktarda adrenalin dolu dakikalar geçirmenizi sağlayacak. Ayrıca işin görselliğinden tat alan hız tutkunları için merak ve keyif dolu zamanlar. Bu görüntüleri kaçırmayın o zaman diyoruz.

Amerika’da yapılan drift yarışı yerel pilotların katılımıyla gerçeklemiş. Delilik boyutunda yeteneklerini test eden pilotların çılgınca gerçekleştiği mücadeleleri izleyenlerin nefesini epey kesiyor. Pilotların araçlarındaki kocaman gülümsemelerin kısa bir süre içinde yerini kararlı, odaklanmış ve yer yer öfkeli bakışlara bıraktığı kesin. Bunu hissetmek için araçlarının içinde olmamız gerekmiyor….

Görüntülerin 1. dakikasından itibaren 2 aracın yanlayarak verdiği drift mücadelesi görülmeye değer. 2 aracın yanlamasına arkadan yetişen 3. araba ile mücadeleyi başka bir boyuta taşıyor. Görüntülerin ilerleyen dakikalarında özellikle viraj dönüşlerinde, araçların arka arkaya yanlayarak konvoy yapması pilotların oldukça cesur ve yetenekli olduğunu gösteriyor. Yarış ilerledikçe pilotların emek koyduğu yoğun çalışma süreci, gece ışıklar altında atılan draftlarla oldukça güzel bir atmosferde geçmesini sağlıyor. Evet, pilotların yapabileceklerinin sınırı yok gibi gözüküyor. Gece ışıkları altında yaşanan bu harika performansın büyük bir heyecana sahne olduğunu asla inkar etmiyoruz. 🙂

Araçların asfalt üzerinde kayarak yanlaması oldukça heyecanlı görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Canlı yarış olmaması, sezon arasında drift izlemeyeceğiniz anlamına elbette ki gelmiyor. Sezon yarışlarının olmadığı bir dönemde canınız sıkılıyor ve hayal gücüyle eksikliği geçirdiğiniz sıradan bir gününüze kısacık da olsa bu heyecan dolu dakikalar, bir nebze nefes almanızı sağlayacaktır.

Bazılarının hız tutkusu, drift yarışlarını anlamayabilir. Bazı zamanlar drift yarışlarındaki o büyük seyirci kalabalığını görüp, “napıyor ya bu adamlar?” diye düşünenleriniz olabilir ama gerçekte olan drift yarışlarının da bir altyapısı ve gelişmiş bir puan hesaplama sistemi olduğudur.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …