Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Hız Tutkusu Drag

Hız Tutkusu Drag

Kanada’da yapılan en iyi drag yarışlarından görüntülerle karşınızdayız!

Hız Tutkusu Drag !

Canada Motor Sports’un, NHRA (National Hot Road Association) Racing iş birliği ile Raceway parkında düzenlediği yarışın ilk bölümü, drage katılan arabaların tanıtımına ayrılmış. Tanıtımda özellikle dikkatleri çeken Rick DiStefano’sun güzeller güzeli, 1953 Chevrolet Corvette pro-mod aracı görücüye çıktı. Ve bu videoyu diğer yarış videolarından ayıran en büyük fark ise, görüntülerin arka planında sadece ve sadece fren, gaz ve lastik seslerini duyuyor oluşumuzdur. Evet, arka planda müzik yok. 🙂 Kulaklarınızı biraz kanatabilir.

Drag yarışında otomobiller organizatörün belirleyeceği bir şekilde eşleşir. Bu kriterlere örnek verecek olursak ön çekiş, arka itiş, tekerlekten çekiş veya motor hacmi gibi özelliklere göre kura olarak da belirlenebilinir. Hız tutkunları için 2 otomobilin düz asfaltta yan yana gelmesi bile oldukça heyacanlandırabilir.

Nedir bu hız tutkusu diye soracak olursak;  Son yıllarda özellikle bir tutku haline gelmekte olan adrenalin yaşama isteğiyle beraber genç, yaşlı insan farketmeksizin herkesin yaşayabileceği bir psikolojidir. Hız tutkunuzu kesinlikle son demine kadar tatmin edebileceğiniz bir etkinlik, Drag ! Risk alınan pozisyonlar arasında bazen en tehlikelisi hız tutkusu olabiliyor. Aileniz ile beraber etkinliğe gitmek istiyorsanız, oto drag yarışlarına izleyi olarak da katılabilirsiniz. Bu güvenlik önlemleri neticesinde drag yarışlarında büyük tehlikeli kaza olması ihtimali oldukça aza indirgenmiştir. Drag yarışları izleyici açısından da son derece güvenli olup, yarış pistinin etrafı ise güvenlik duvarları ile örülüdür. Sürücü olarak hız tutkunuzu tatmin etmek istiyorsanız, bu iş için özel olarak ayrılmış olan pistlerde denemeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Drag yarışları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabını sitemizin drag bölümündeki videolardan öğrenebilirsiniz.

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …