Anasayfa / Oto Haber / Geleceğin En İyi 10 Konsept Arabaları

Geleceğin En İyi 10 Konsept Arabaları

Geleceğin En İyi 10 Konsept Arabaları

Konsept araçları otomobil firmalarının gelecekte arabalarının çizgisinin nasıl olacağına dair ve biraz da tüketicilerin nabzını yoklamak için bir yoldur. Ve sizler için en iyi 10 konsept araçları listeledik.

10- Toyota FT-1 : Arabanın tasarımcısı olan Alex Shen FT-1’in tasarımı ve konsepti için “Ekibimiz tasarım üstünde çok çalıştı. Toyota’nın özellikle Celica ve Supra gibi araçlarından etkilendik. Saldırgan ve tarihi yakalayan bir spor otomobil yaptık.”

09- Renault Alpine A110-50 : Reanult firması Alpine A110’un 50. yıl şerefine yakışan bir konsept otomobil geliştirdi. Yeni otomobil  ‘Alpine Mavisi’ rengini yeniden tazeleyen ve yeniden yorumlayan yepyeni muhteşen bir mavi tonuna sahip bir otomobil.

08- Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo : Nissan’ın yakın bir gelecekteki GT-R modeli olma potansiyelini  taşıyan bu konsept otomobil ile kesik farlar ve çift kapılı tasarımıyla 2+2 yolculu bir seyahat imkanı sunuyor.

07- Bugatti Aerolithe Concept : Bugatti’nin  ilk defa 1935 yılından beri Paris otomobil fuarıda görücüye çıkan Bugatti Aerolithe modelinin 90.yaşına özel konsept tasarımı olarak geliştirildi.

06- Audi RSQ : Audi markası beyaz perdeden tanıdığımız Will Smith için özellikle tasarımcıları ve mühendisleri tarafından çok özel bir otomobil tasarlayarak farklı bir polis otomobili geliştirdiler. Yakın geleceğin otomobili olan Audi RSQ küresel tekerlekler üzerinde yol alması oldukça futuristik bir boyut katıyor.

05- Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion : Las Vegas 2015 Uluslararası Elektronik Tüketiciler Fuarı’nda  Alman devi Mercedes şöförsüz kendiliğinden yol alabilen yeni bir model tanıttı. Teknolojik özelliklerinin yanı sıra tasarımıyla da kendine hayran bıraktığı kesin.

04- BMW Gina : BMW’nin GINA Light Visionary Model olarak isimlendirdiği konsept otomobilinin en öne çıkan özelliği, kaliteli ve özel bir kumaştan yapılmış gövdesinin serbestçe şekillendirilebilmesi oluşu.

03- Ferrari F80 Concept by Adriano Raeli : Formula 1 arabalarının bütün güçlü özelliklerini bu yeni konseptte tek bir araçta bir arada görmek mümkün. F80 bu sayede sadece 2.2 saniyede 100 km/h’ye çıkabilen bir otomobil.

02- Chevrolet-FNR : Kelebek kanadı gibi açılabilen kapılara sahip olan Chevrolet FNR, otomobilin ön bölümde kristalden yapılmış far sistemi ve 180 derece dönebilen koltukları ile oldukça dikkat çekici.

01- Lamborghini Ferruccio by Mark Hostler : 50. Yıla özel oldukça agresif görünmekte, tasarımcısı Mark Hostler arabayı tasarlarken özellikle firmanın geçmişten günümüze gelen çizgisinden etkilendiğini söylüyor.