Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Formula 1 2014 Malezya Grand Prix

Formula 1 2014 Malezya Grand Prix

Formula 1 2014 Malezya Grand Prix

Heyecanlı bir sıralama turu ile başlayan Formula 1 2014 Malezya Grand Prix’inde sıralama turu sonunda, Mercedes AMG Petronas’dan Lewis Hamilton, Red Bull Racing-Renault’tan Sebastian Vettel’in 0.055 saniye önünde tamamlayarak pole pozisyonda yarışa başlama hakkı kazandı. 2014 Malezya Grand Prix’inde İlk sırayı oluşturacak Lewis Hamilton – Sebastian Vettel ikilisinin arkasında ise Nico Rosberg ve Fernando Alonso yer aldı.

F1 2014 Malezya Grand Prix’inde yarışın başlangıcı ile birlikte Lewis Hamilton öne fırlarken Nico Rosberg’de iyi çıkış yaparak ikinci sırayı Vettel’den aldı. Vettel ile Rosberg arasındaki bu mücadeleden yararlanan Hamilton ise sorunsuz bir çıkış sonucu, birinciliğini pekiştirme şansını elde etmiş oldu. Zaten pitten başlayan Force India-Mercedes takımından Sergio Perez, yarışın 4. turunda yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Yarışın 8. turunda yarıştan ikinci yarış dışı kalan pilot Lotus Renault takımından Pastor Maldonado oldu.

Formula 1 2014 Malezya Grand Prix’inde 14 ve 16. turlar arasında ilk 4 sırada yer alan Mercedes AMG Petronas ve Red Bull Racing-Renault takımı pilotları ilk pit stoplarını yaptılar ama sıralama bu pit stoplar esnasında değişmedi. Rutin giden yarışın 35. turunda Raikkonen tarafından, pistin arka bölümlerinde biraz yağmur olduğu gelmesinin bildirilmesiyle yeniden heyecan kazandı.

İkinci pit stoplar, 4. sırada yer alan Red Bull Racing-Renault takımından Ricciardo’nun yarış içindeki şanşsızlıklarının başlangıcı oldu. Önce pit stop esnasında Ricciardo pitten ön sol lastiği takılmadan ayrıldı. Mekanikerler aracı iterek geri pite sokmak zorunda kaldılar. Daha sonra da 44. turda Ricciardo’nun ön kanadı kırıldı ve buna rağmen yarışa devam eden Ricciardo 51. turda teknik bir sorunla yarıştan çekildi.

Yarışın başından beri sorunsuz şekilde liderliğin sürdüren Lewis Hamilton yine sorunsuz şekilde yarışı birinci sırada tamamlayarak sezonun ilk yarışı olan, Avustralya Grand Prix’indeki yarış dışı kalmasını kısmen de olsa telafi etmiş oldu. Formula 1 2014 Malezya Grand Prix’ini, Nico Rosberg ikinci sırada tamamlayarak Mercedes AMG Petronas için sezonun ilk dublesi gelmiş oldu. 3. için nispeten rahat bir yarış çıkaran Red Bull Racing-Renault takımından Sebastian Vettel’de 2014 Malezya Grand Prix’ini 3. sırada bitirerek kürsüdeki son isim oldu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Kanada Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları

Cum, Haziran 19, 2015 1:34pmURL:Embed:2015 Kanada Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları: Formula 1 takviminin …