Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Formula 1 2015 Kanada Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları

Formula 1 2015 Kanada Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları

2015 Kanada Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Formula 1 takviminin en güzel pistlerinden olan Kanada pistindeki Grand Prix koşuldu. Cuma günü başlayan heyecan Pazar günü koşulan yarış ile sona erdi. Cuma günkü antreman turlarında sabah seansında en hızlı pilot Mercedes’ten Lewis Hamilton oldu. Ondan 0,4 saniye daha yavaş olan takım arkadaşı Nico Rosberg ise bu antremanın en hızlı ikinci zamanını yaptı. Üçüncü ve dördüncü en hızlı zaman ise sürpriz şekilde Lotus ve Force India pilotlarının oldu Romain Grosjean ve Nico Hulkenberg bu seansın hızlı pilotları oldu.

Günün ikinci antreman seasında ise gene Mercedes takımından Lewis Hamilton en hızlı pilot oldu, bu kez Ferrari’ler işi sıkı tutarak ikinci ve üçüncü en hızlı zamanı elde etmeyi başardılar. Sebastian Vettel Hamilton’ın 0,3 saniye arkasında ikinci sırada yer alırken onun hemen arkasında üçüncü sırayı Kimi Raikkonen elde etti. Nico Rosberg bu seansın dördüncü en hızlı pilotu olurken Lotus takımı bu seansta da bu sefer diğer pilotu Pastor Maldonado ile ilk beşe girmeyi başardı.

Sıralam turları öncesi son antreman turu olan Cumartesi sabahki antreman turlarında ise bu sefer Mercedes takımının diğer pilotu Nico Rosberg en hızlı zamanı elde etti. İkinci en hızlı isim ise Ferrari’den Kimi Raikkonen oldu. Lotus takımı bütün antreman turlarındaki hızlı durumunu bu antreman turlarında da koruyarak en hızlı üçüncü pilot olarak Romain Grosjean’ı ortyay çıkardı. İlk iki antreman turunun hızlı ismi Lewis Hamilton ise bu antreman turunda sadece 9 tur atarak sıralamaya giremedi.

Sıralama turlarının ilk eleme turunda iki büyük sürpriz yaşandı ve Ferrari’den Sebastian Vettel ile Williams’tan Felipe Massa araçlarında sorun yaşayarak elendiler. Böylece Vettel yarışa çok geriden başlamak zorunda kaldı. İkinci eleme turunda ise elenen pilotlar; Sauber’den Felipe Nasr, Mclaren’den Fernando Alonso, Sauber’den Marcus Ericsson, Toro Rosso’dan Max Verstappen ve Toro Rosso’dan Carlos Sainz oldular.  Son eleme turunun ilk turlarında attığı hızlı zaman ile bir daha geçilmeyen Lewis Hamilton yarışa pole pozisyonunda başlamaya hak kazandı. Takım arkadaşı Nico Rosberg ise 0,4 saniye gerisinde ikinci sırayı elde ederek ilk çizgiyi Mercedes’lerden oluşturdular. İkinci sıra ise üçüncü en hızlı zamanı elde eden Ferrari’den Kimi Raikkonen ile dördüncü en hızlı zamanı elde eden Williams’dan Valtteri Bottas tarafından oluşturuldu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Pts, Haziran 29, 2015 9:21amURL:Embed:Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları: Kanada …