Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Kanada Grand Prix heyecanından sonra Formula 1 heyecanı Avrupa kıtasına Avusturya Grand Prix ile geri döndü. Avusturya Grand Prix’sinin antreman ve sıralama turları bir parça yağmurun gölgesinde gerçekleşti. Cuma günü sabah gerçekleşen ilk antreman turlarında pilotlar yağmur nedeniyle eksik tur atmak zorunda kaldılar. Antremanın en hızlı zamanını Mercedes takımından Nico Rosberg elde etti. İkinci en hızlı zamanı ise Rosberg’in takım arkadaşı Lewis Hamilton elde etti. Ferrari’den Kimi Raikkonen 3. en hızlı zamanı elde etmeyi başarırken takım arkadaşı sadece 4 tur atabildiği için en hızlı zamanlar arasında yerini alamadı. İlk antreman turunun sürpriz hızlı ismi antremanın en hızlı 4. zamanını elde etmeyi başaran Sauber takımından Felipe Nasr oldu.

Cuma gününün ikinci antreman turunda ise ilk turda az sayıda tur attığı için derece yapamayan Sebastian Vettel son yarım saatte arızadan dolayı tur atamamasına rağmen en hızlı zamanı elde etmeyi başardı. İlk antreman turunun en hızlı ismi Rosberg bu antreman turunda ise ikinci en hızlı zamanı elde etmeyi başardı. Ferrari’den Raikkonen üçüncü en hızlı turu atan isim olmayı başarırken, bu antremanın sürprizi ise dördüncü en hızlı tur zamanını elde etmeyi başaran Lotus takımından Pastor Maldonado oldu. Lewis Hamilton ise ancak beşinmci en hızlı zamanı elde edebildi.

Sıralama turlarından önceki son antreman turu Cumartesi günü sabah yapıldı. bir önceki antreman turunun en hızlı ismi Vettel bu antreman turunda da en hızlı isim olmayı başardı. Hamilton ikinci en hızlı zamanı elde etmeyi başarırken, antreman turlarının en istikrarlı ismi her üç antreman turunda da üçüncü en hızlı zamanı elde etmeyi başaran Kimi Raikkonen oldu. Bu antremanın sürpriz ismi ise Force India takımından Sergio Perez oldu ve en hızlı dördüncü zamanı elde etmeyi başardı.

Sıralama turlarının ilk eleme turuna yağmur damga vurdu, eleme öncesinmde yağan yağmur zemini ıslattığı için bütün takımlar yağmur lastikleri ile çıktıkları için düşük dereceler elde ettiler ve pist kuruduktan sonra takılan yumuşak hamur lastikler ile derecelerini geliştiren pilotlardan Raikkonen’in pitin hesap hatası ile iyi gittiği son turunda pite çağırılınca süpriz bir şekilde ilk turda elendi. Diğer elenen pilotlar ise Will Stevens, Roberto Merhi, Jensen Button ve Sergio Perez oldu. İkinci eleme turunda ise Pastor Maldonado, Marcus Ericsson, Carlos Sainz, Daniel Ricciardo ve Fernando Alonso elenen pilotlar oldular. Son eleme turunda ise ilk turlarında elde ettiği derece ile Lewis Hamilton pole pozisyonu elde etmeyi başardı. İkinci sırada onunla aynı çizgide start alacak pilot ise takım arkadaşı Nico Rosberg oldu. İkinci çizgi ise Ferrari’den Sebastian Vettel ve Williams takımından Felipe Massa’dan oluştu.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu !

Sal, Haziran 30, 2015 2:55pmURL:Embed:Yarışmaya Kazalar Damga Vurdu 2015 senesinin bu yıl ki Indycar’da sezonun …