Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Formula 1 2015 – Avustralya Grand Prix Sıralama Turları:

Formula 1 2015 – Avustralya Grand Prix Sıralama Turları:

Formula 1 2015 – Avustralya Grand Prix Sıralama Turları:

Beklenen heyecan Formula 1’in 2015 sezonu Cuma Avustralya Grand Prix’i ile başladı. Cuma günü ilk kez antreman turları için piste çıkan takımlardan Mercedes AMG Petronas ilk antraman turlarında en hızlı zamanı elde eden iki pilotuyla şov yaptı. İlk antreman turlarında Nico Rosberg 1:29.557 ile ilk sırayı alırken hemen ardından ikinci en hızlı turu atan kişi ise takım arkadaşı geçen senenin şampiyonu Lewis Hamilton oldu. Sezonun iddialı takımlarından Ferrari yeni pilotu Vettel ile en iyi 5. zamanı yaparken Raikkonen en iyi 8. zamanı yaptı. Kış testlerini sorunlu geçiren Mclaren/Honda bu antreman turlarında da problemli idi ve son sıralarda kaldı. Williams Mercedes’ler 3 ve 7. en iyi zamanı yaparken Red Bull’lar ancak 10 ve 11. sırayı almayı başarabildi.

Cuma gününün ikinci sıralama turları daha hızlı geçse de gene bu antreman turlarının en hızlısı Mercedes AMG Petronas’lar oldu. En hızlı zamanı sabah olduğu gibi Rosberg elde ederken hemen arkasında Hamilton yer aldı. Ferrari’ler bu antreman turunda sabahki antreman turuna göre çok daha hızlılardı, Vettel-Raikkonen sıralaması ile 3 ve 4. en hızlı zamanı elde ettiler. Mclaren-Honda gene en gerilerde yer alırken, iddialı takımlardan Williams-Mercedes Felipe Massa’nın katılmadığı seansta Valtteri Bottas ile 5. en hızlı zamanı yapmayı başardı.

Cumartesi sabah antremanında ise en hızlı araç gene Mercedes AMG Petronas Hamilton ile oldu. Ferrari’si ile Vettel’in ikinci en hızlı zamanı yapptığı bu antremanda 3. en hızlı zamanı ise ilk günün en hızlısı Rosberg gerçekleştirdi. Bu üçlünün hemen arkasında ise Williams Mercedes’ler Bottas ve Massa sıralaması ile yer aldı. 6. en hızlı zamanı ise Ferrari’den Raikkonen elde etti.

Cumartesi gününün son etkinliği ve yarışı direk etkileyecek olan sıralama turlarında ise bütün antreman turlarında çok hızlı olduğu net şekilde görülen Mercedes AMG Petronas önde tamamladı. Hamilton’ın 1:26:327 ile en hızlı zamanı yaparak yarışa ilk sırada başlama hakkını kazandı. Takım arkadaşı Rosberg ise hemen 0.594 saniye gerisinden gelerek ikinci sırada yer almaya başardı. Antreamn turlarının hızlı takımlarından Ferrari sıralama turlarında üçüncülüğü Williams Mercedes’ten Felipe Massa’ya kaptırdılar ve Vettel-Raikkonen ile 4 ve 5. cebe yerleştiler. 6 sıra ise Williams Mercedes’ten Valtteri Bottas’ın oldu. Kış testlerinden sürekli sorunlar yaşayan ve antraman turlarında da bu sorunları hissettiren Mclaren-Honda ise son iki sırada yer alarak bu sene daha çok sorunlarla boğuşacaklarını açıkça gösterdi.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları:

Pts, Haziran 29, 2015 9:21amURL:Embed:Formula 1 2015 Avusturya Grand Prix Antreman ve Sıralama Turları: Kanada …