Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Ford Mustang’le Drift

Ford Mustang’le Drift

Drift dünyasının efsanevi ismi Ken Block, muazzam bir şov ile yine izleyenleri büyülüyor. Adeta efsanelerin buluşması niteliğindeki videoda Ken Block, Ford Mustang GT – 500 Cobra ile sınırları zorluyor. Videoda çeşitli kamera açılarından ve teknolojinin sunduğu bütün imkanlardan faydalanılarak, sıra dışı bir drift gösterisinde neler yaşanmakta olduğuna dair birçok görüntü yakalanmış.

Başlığı “Kim Mustang ile Gymkhana 7 mesajı yazar?” olan video, görsel bir şölen sunuyor. Gymkhana, cimkana olarak okunmakta olan hintçe bir spor terimidir. Motor sporlarında süper slalom olarak bilinen türün, evrensel ismi olması ile de bilinen gymkhana, sürücülerin ustalıklarını göstermeleri için tasarlanmış olan trafiğe kapalı sürüş alanı olarak da tanımlanır.

Drift performansı yeterli bir araç ve üstün sürüş yeteneklerine sahip bir pilot bir araya gelirse ne olur, hiç düşündünüz mü? İşte bu sorunun cevabı, yukarıdaki videoda gizli! 18 Jantlı, 450 beygirlik GT -500 Cobra ise güçlendirilmiş özellikleri ile böyle bir video için en doğru tercih olmuş. Videonun başlarında boş bir alanda, basit düzeyde drift yapıldığını zannediyorsunuz. Sonra kokpit içi kamera devreye giriyor ve şöför koltuğunda oturan Ken Block’un konsol üzerine yerleştirdiği sıralanmış notlarına bakarak, araca yön verdiğini görüyorsunuz. Çeşitli ok işaretleri ile sanki bir yön tarifini anımsatmakta olan kağıtlar bittiğinde, Ken arabadan çıplak ayakları ile iniyor ve gülümsüyor. Uzaklaşan helikopter kamera, video boyunca ne yaptığını anlamaya çalıştığımız Ken Block’a bir kez daha hayran olduğunuzu hissettirecek muazzam manzarayı ortaya çıkarıyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …