Anasayfa / Araba Yarışları / Formula 1 / Fernando Alonso’nun Hafıza Kaybı

Fernando Alonso’nun Hafıza Kaybı

Fernando Alonso Kaza Yaptı

Geçen sezonu Ferrari takımında geçiren ve hayal kırıklığı yaşayan Fernando Alonso, bu sezon Mclaren-Honda takımı ile yeni bir çıkış yaşamak istiyordu. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Alonso büyük bir şanssızlık sonucu Barcelona’da yani bir nevi kendi evindeki son testlerde bir kaza geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. İlk anlarda durumu belirsiz olan Alonso ile ilgili detaylar daha sonra ortaya çıktı.

Helikopterle baygın halde hemen hastaneye kaldırılan Alonso kendine geldikten sonraki süreçle ilgili İspanyol El Pais gazetesinin haberi kazanın vehametini ortaya koydu. El Pais’in haberine göre kaza sonrası yaşadığı travmadan dolayı ilk anlarda son 20 yılı ilgili olarak hiçbir şey hatırlamadı. Hatta kazayla bağlantılı hafıza kaybı yaşayan herkese sorulan “Kimsin?” ve “Ne iş yapıyorsun?” sorularının kazanın ardından Alonso’ya da sorulduğunu, İspanyol pilottan ilk olarak “Ben Fernando. Go-kart yarışları yapıyorum ve Formula 1’e çıkmak istiyorum” cevabının alındığını yazdı El Pais. Yani Alonso son 20 yılını hatırlayamıyordu kazanın hemen ardından yaşadığı travmadan dolayı. Tam olarak hafızasının geri gelmesi ise 1 hafta sürmüş İspanyol pilot Alonso’nun.

Öte yandan beyninde bir zarar olmaması ve şu anda hafızasının kaza öncesiyle aynı durumda olmasına rağmen Alonso’nun 15 Mart’ta başlayacak dünya şampiyonası sezonunun ilk etabının yapılacağı Avustralya’da yarışmayacak olması da ayrı bir tartışma konusu oldu.

Gene El Pais haberine göre Barcelona’daki Sant Pau Hastanesi Nöroloji Servisi Başkanı Dr. Rafael Blesa “Alonso’ya yapılan tüm testler iyi çıktı. Bu sonuçlar onun hiçbir zarar görmediğini gösteriyor. Beyine hiçbir darbe yok. Kaza öncesinde ne ise şimdi de aynı. Bu ilk olay hiçbir şekilde ikinci bir kaza olasılığından etkilenmez” diye konuştu. Bu görüşlere rağmen gene de 15 Mart’ta pistte olamayacak Alonso.

Haber ile ilgili olarak detaylı bilgi veren McLaren takım patronu Eric Boullier, “Kaza ve sonrasında yaşananlar medyada çıkan haberler gibi o kadar dramatik değil. Sarsıntı nedeni ile geçici hafıza kaybı yaşandı. Şimdi ise Alonso normale dönmüştür. Doktorların tavsiyesine birlikte uyma kararı aldık Malezya GP’sine kadar Alonso dinlenecek. Malezya GP’si öncesi kendisine küçük testler yapılacak ve Alonso %100 hazır olarak takımla birlikte olacaktır” açıklamasını yaptı.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 Avusturya Grand Prix

Çar, Temmuz 1, 2015 1:42pmURL:Embed:Formula 1 Avusturya Grand Prix Formula 1’de Avusturya Grand Prix’i hızlı …