Feci Kaza +18

Bu feci trafik kazası görüntüleri +18 dir!

Araç içi kamerasına takılan bu zincirleme trafik kazası, bu kadar da olmaz, olamaz dedirtecek cinsten zincirleme bir kaza.

Çok ama gerçekten çok elim bir kazanın görüntüleri. Normal bir seyirde ilerleyen bir otomobilin araba içi kamera görüntülerden anladığımız kadarıyla, sol şeritten gelen siyah bir jeep’in kayması sonucu bariyerlere çarpıyor. Çarpmakla yetinmeyip arka tarafından gelmekte olan büyük ölçekli kamyonun ani fren yapamamasından ötürü bir kez daha bariyerlere çarpmasına sebep oluyor. Ve çarpma anında tekrar savrulmasıyla beraber siyah jeep’in, kırmızı otomobile çarparak aracın bariyerlere doğru savrulmasına neden olurken ortaya zincirleme bir kaza çıkıyor. Bu görüntüler bize sürücülerin trafik kurallarına uymadığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

İlerleyen dakikalarda jeep’in hareket ettiğini görüyoruz görüyoruz ama aynı şeyi kırmızı otomobil ve kamyon içerisindeki insanlar için üzülerek söyleyemiyoruz. Konunun uzmanları tarafında sıklıkla dile getirilen, sürücüler kadar yayaların da trafikte can güvenliklerini gözetmeleri, trafikte sadece kendi bulundukları konuma göre değil, öteki tüm unsurları da kapsayacak şekilde yazılı kurallara gösterilmesi gereken özeni göstermeyişleri oluşu. Rakamsal olarak konuşacak olursak; Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın 2014 yılı verilerine göre gerçekleşen kaza sayısının toplamı 142 bin 372…

Yandan çarpma sonucu 45 bin 606 kaza olurken, yayaya çarpma 29 bin 976, arkadan çarpma 15 bin 087, yoldan çıkma ise 13 bin 877 olarak verilenerek kaydedilmiştir. Gerçekleşen trafik kazalarının en büyük önemli etkeni insandır. Bu oran kimi zaman % 94′ lere kadar varabiliyor. Bu verilere detaylı baktığımızda yaşanan trafik kazalarının neye ve neyin sebep olduğu can ve mal kayıplarını anlamak oldukça mümkündür.

Yaşanan bu feci trafik kazası görüntülerinden umarım sürücüler ve yayalar bir nebze de olsa ibret almışlardır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Per, Mayıs 21, 2015 11:21amURL:Embed:Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi Tonlarca ağırlıktaki vinç koptu ve …