Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Extreme Offroad

Extreme Offroad

Extreme off Road görüntüleri ile nefesiniz kesilecek! Off Road’ın keyfini çıkarmaya hazır mısınız?

Extreme Off Road Belgrad
26 Ocak 2014
Belgrad Gezisi
Araçlar:
Land Rover Discovery TD5
Land Rover Discovery V8
Jeep Cherokee WJ V8
Nissan Patrol
Toyota FJ 40

İstanbul’dan çıkılıyor yola, ilk off road heyecanı sulu çamurlu yolda başlıyor. Land Rover Discovery TD5 sorunsuz ve başarılı bir geçiş yaparken, Land Rover Discovery V8 çamura saplanma problemi yaşıyor. Sürücü uzun bir süre çamur ile boğuşsa bile en nihayetinde kendine bir yol açarak çamurda patinajdan kurtulmayı başarıyor. Kurtulma anı ve daha sonrasını araç içi kameradan da izleyebiliyoruz.

Üçünü geçişi gerçekleştirecek Nissan Patrol sorunsuz başladığı çamurlu off road macerasında öndeki arabalara az bir mesafe kala çamur engeli ile karşılaşıyor. Nissan Patrol çamur ile boğuşurken Jeep Cherokee WJ V8 ve Toyota FJ 40 arka arkaya çamurlarınm arasına atlıyorlar ve elbette gelebildikleri maksimum mesafe Nissan’a kadar oluyor ve orada beklemek zorunda kalıyorlar. En sonunda çamurdan kurtulan sürücü bu esnada arkadan gelen Cherokee’ye de hafif bir şekilde dokundurmadan edemiyor. Cherokee ve Toyota’nın da sorunsuz geçişinden sonra off road macerası devam ediyor.

En öndeki Land Rover yolun devamında çamur ve bol sudan oluşan bir engele dalıyor ama bu engeli aşamıyor. Gene de yardımına yetişen hemen arkasında olan diğer Land Rover. Çamurlu suyun derinliği o kadar fazla ve yumuşak çamur oranı o kadar yüksek ki çekici konumundaki Land Rover bile zorlanıyor gene de engelden çıkartmayı başarıyorlar aracı ve ikinci denemede sorunsuz bir geçiş sağlansa dahi ileride gene bir çamur engeline takılmak kaçınılmaz. Kurtarıcı Land Rover bunun güveni ile derin çamur deryasına dalsa da o da burada takılmaktan kurtulamıyor. Bu takılmanın araba içi görüntüsü de mevcut.

Sırayla diğer araçlar da bu derin çamurlu sudan geçme girişimine başlıyorlar. Aralarında en başarılı gözükeni Toyota olsa da hiçbiri sorunsuz şekilde bu engeli aşamıyor. Bu çamurlu yolun kalan bölümünde sorun olarak Land Rover Discovery TD5’in lastiğinin patlaması karşımıza çıkıyor. Özellikle lastik değiştirme kısmını izlemenizi tavsiye ederiz, çok ilginç bir yöntem kullanılıyor burada. Yolun kalanı nispeten daha az çamurlu olduğu için bir sorunla karşılaşmadan parkur tamamlanıyor ve gece dönüş çamurlar içerisinde gerçekleşiyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Dünya Kadınlar Gününe Özel Off Road

Pts, Mart 9, 2015 11:51amURL:Embed:Dünya Kadınlar Gününe Özel Off Road Kadınlar Off Road sporunun sadece …