Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / En Pahalı Araba Kazaları

En Pahalı Araba Kazaları

En Pahalı Araba Kazaları…
Dünyanın en pahallı trafik kazalarını merak etmiyor musunuz? Lüks araçların yaptığı bu kazalar çok ama çok pahalı!

Görüntülerin ilk dakikasındaki kaza uluslararası medyada çok büyük ses getirdi.Japonya’da 2011 yılında yaşanan bu trafik kazasında on dört süper lüks araç birbirine giriyor. Japonya’da gerçekleşen bu kaza Japonya’nın Kyuşu adasından Hiroşima’ya gitmekte olan ultra süper lüks bir araç konvoyu. Ferrari’nin konvoy başını çekerken ani bir şekilde sollayarak şerit değiştirmesin ve yağmurun etkisinden dolayı direksiyon kontrolünü kaybediyor. Geride kalan araçların zamanında fren yapmaması zincirleme kazaya sebebiyet veriyor. Sonuç ne yazık ki ortada. Bu konvoyun toplam değeri dudakları uçurtacak cinsten 🙂 tam tamına bu araçların toplam değeri 5 milyon Euro. Evet, doğru duydunuz 5 milyon Euro. Bazılarımızın hayal edemeyeceği boyutta. 🙂  Konvoyda sekiz Ferrari, üç Mercedes Benz CL 600, bir Lamborghini Diablo, bir Nissan GT-R Skyline ve bir Toyota Prius gibi lüks otomobillerden oluşuyor.


Dünyann en pahalı kazasının ardında otoyolun 400 metresi araç enkazıyla doluyor. Mucize eseri bu kazadan hafif yaralı olarak 6 kişi çıkabildi. Ağır yaralanan bir kişi dahi bile olmadı. Ortaya çıkan bu dehşet görüntü bize “The Fast and The Furious” filminin bazı sahnelerini hatırlatmıyor değil hani.

Japonya’da gerçekleşen zincirleme kaza sonrası, Japon medyası on kişinin yaralandığı kazadaki toplam zararın 4 milyon dolar olduğunu söylemekte. Kazanın hemen akabinde, Japon polisi trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 10 sürücü hakkında soruşturma başlatmış. Evet gerçekten de dünyanın en pahalı araba kazası, Guiness Rekorlar Kitabına girmeye aday . Bir grup lüks otomobil tutkununun bir anlık şımarıklığınının sonucu karşısında manzara epey bir ortada.

 

 


Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi

Per, Mayıs 21, 2015 11:21amURL:Embed:Kazayı Kurtarmaya Giden Vinç Böyle Devrildi Tonlarca ağırlıktaki vinç koptu ve …