Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / En Kötü Kaza Videoları

En Kötü Kaza Videoları

En Kötü Kaza Videoları…

Dünyada yaşanmış en kötü kazalardan videolarla dehşete düşmeye hazır mısınız?

Görüntüler dünyanın bir çok yerinde gerçekleşen en kötü araba kazalarından oluşuyor. Görenleri dehşete düşüren bu görüntüler, en basit bir hatanın bile bize neye mal olacağını göstermekle beraber ders çıkarmamızı sağlıyor. Araba kazalarının başlıca sebepleri hepimizin bildiği üzere sürücü, yaya, yolcu, yol zemininin kötü olması, trafik yönetim ve denetim uygulamasının yetersizliğinden kaynaklanıyor. İnsan faktörünü bağlı olan kazalar sürücülerin alkollü araç kullanması, dikkatsizlik, uykusuzluk, aşırı hız, hatalı sollama, trafik kurallarını hiçe sayma, aşırı yük gibi nedenler sıklıkla bu kazaların oluşmasındaki başlıca etkenler arasında sıralayabiliriz.

İstatistiklere göre, ülkemizde yaşanan kazaların dağılımına baktığımızda, sürücünün %77.6, yayanın %18.3, aracın %3.6, yolcunun %0.5 oranında kazaya sebep olduğu tespit edilmiştir. Evet uzun senelerden beri bu rakamlar, yollarda yaşanan trafik kazalarını sayısal olarak bize söylüyor, ama bu veriler, trafikte güvenliğin sağlanmasına yönelik bir girişimde bulunulması için bir girişim yaratmıyor. Bu sıkıntıların haricinde dertlerin en büyüğü denetleme eksikliğinden kaynaklandığını da söyleyebiliriz.

Dakika 5:35’de bir kamyonun diğer aracı nasıl sıkıştırdığını dehşetle izliyoruz. Sıkıştırılan bir diğer araçta bir aile olduğunu gözetmeksizin yapılan bu bilinçsizce hareket, kaç kişinin ölümüne sebebiyet verebilir diye düşünmeden edemiyor insan. Görüntüleri tekrar analiz etmeye dönecek olursak, dakika 3:56 ve 06:10 gerçek anlamda 2 kaza görüyoruz, diğer kazaların tamamıyla dikkatsizlik sonucu çarpma olduğunu anlıyoruz.

Tekrar istatistiklere bakacak olursak, yaşadığımız yüzyılda en çok can kaybının yaşandığı yer trafik kazalarıdır. Kimi zaman sürücü, kimi zaman yayalardan kaynaklı olsa da, araç içindeki yolcuların faktörü de bu oranda kayda değer. Şöför ile konuşma, dikkat dağıtma, sürücüye ikramda bulunma gibi insancıl hareketlerin, sonunda bir kazaya döndüğü bir gerçek. Asla unutmamız gereken ufak davranış ve eylemlerinizin büyük kazalara meyil verebiliyor olabileceği gerçeğidir. En kötü kaza videoları trafik içerisinde nasıl hatalardan kaçınmalıyız konusunda bize ders olmalıdır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Senna’nın İlk Brezilya Zaferi; Brezilya GP 21 Mart 1991

Cts, Mayıs 16, 2015 2:27pmURL:Embed:Senna’nın İlk Brezilya Zaferi;  Brezilya GP 21 Mart 1991 Bölüm 5 …