Anasayfa / Arabalar & Otomobiller / Egzoz Patlatma Böyle Olur

Egzoz Patlatma Böyle Olur

Egzoz Patlatma Böyle Olur.

Videoyu izlemeden önce sizi uyarmalıyım, sesler sonucu kulaklarınız kanayabilir.:)

Gün geçmiyor ki, araba kullanıcısının tutkusunun aşmadığı bir delilik noktası kalmasın. Evet, o nokta ise; arabasına tutkuyla bağlı insanların araba egzozlarına, egzoz sesini yükselterek değişik sesler çıkartma amacıyla kullandıklar özel aparat sonrası, o delilik anı başlıyor. Bu sesler kimi zaman iç gıcıklayıcı, kimi zaman kulaklarımızın pasını silerek kendimize gelmemizi sağlayabiliyor. Kimi zaman ise kesinlikle nefret duygularını üzerinde toplayan bir ses.

Videodaki seslerin enteresan tarafı ise, seslerin daha çok kurşunu bitmiş bir 9’luk bir tabanca, AK 47’nin kurşun atarken ki çıkardığı bir sese veya havai fişeklerinin patlama anını oldukça yansıtmakta. Bu delice sesler sizi silahsız bir çatışma ortamını içine sürüklüyor. Evet izlediğinizde şimdiden duyar gibi oluyorum, -kalaşnikof musun mübarek. Evet, egzoz patlatma böyle oluyor. Görüntülerdeki BMW E46 inanılmaz performanslı bir araba olabilir ama çok gürültülü bir performans sergilediğini söyleyemeyiz. Görüntülerde dikkat ederseniz (dak. 1.30’dan itibaren) Mercedes 190E’nin sesi, savaş filmlerinde panik yaparak her tarafa yaylım ateşi yapan yeteneksiz bir askerin silah kullanımına oldukça benziyor.!

İşte size bir soru; sizce bu canavalardan en çok hangisi kulaklarınızı kanattı. Benim kulağımı kanatan modeli size söyleyeyim, BMW E46 evet, çok gürültülü ama en çok Nissan Skyline R34 modelinin, özellikle sesinin inanılmaz olduğunu belirtmek isterim.

Bu arada çılgınlara ufak bir not, arabanıza egzoz patlama aparatı kullandığınızda sakın ama sakın emniyetin önünden geçmeyin. Anında uçurabilirler, siper almakta fayda var 🙂 Gençlik başınızda duman olsa da, siz siz olun dikkat edin 🙂

Ve ufak nostaljik bir not düşmekte fayda var. Türkiye’de “egzoz patlatma böyle olur” deliliğinde en çok kullanılan arabanın “efsane” beyaz şahin olduğunu görmekteyiz.Egzoz patlatma böyle olur şovunu gerçekleştirmek istiyorsanız kimsenin olmadığı bir yol ve arazi seçmenizde fayda var. Böylece tüm nefret ve şikayetleri üzerinize çekmemiş olursunuz…