Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Ege Rallisinde Zafer Yine Bostancı’nın

Ege Rallisinde Zafer Yine Bostancı’nın

Ege Rallisinde Zafer Yine Bostancı’nın

TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) tarafından düzenlenen 2015 Türkiye Ralli Şampiyonasının birinci ayağı olan Ege Rallisi, 11-12 Nisan tarihleri arasında Ege Otomobil Sporları Kulübü organizasyonu ve aracılığıyla İzmir’de koşuldu. Forum Bornova ve Ramada Encore sponsorluğunda gerçekeşen yarışa ulusal, historic ve mahalli sınıfı olmak üzere toplamda 45 ekip katıldı.

Türkiye Ralli Şampiyonası, İzmir çevresinde 2 gün boyunca düzenlenen Ege Rallisi Bornava Forum AVM önünden start alarak başladı. Yarışı geçen senenin son şampiyonu olan Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Murat Bostancı kazandı.

Heyecanlı dakikalara ve rekabet içerisinde büyük çekişmeye sahne olan 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Ege Rallisi’ni Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever, Neo Motorspor pilotları ekibi adına yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibinin 3.1 saniye önünde kazanarak birincilik podyumuna çıkmaya hak kazanmış oldular. TOSFED’in bu sene almış olduğu kural değişikliği ile yapılan ve ilk sırada start alan 30 yaş üzerindeki ralli otomobillerine açık historic kategorisinde ise Bonus Unifree Parkur Racing takımı adına yarışan Finli ekip Hannu Pulkkinen-Juha Rahkonen birincilik alarak ilk sıraya yerleşti. Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi ise genel klasman üçüncüsü olarak ralliyi tamamlamış oldular.

Bu yıl 25. kez düzenlenen rallinin İki Çeker, Gençler ve RC4 klasmanında Castrol Ford Team Türkiye’den Buğra Banaz-Burak Erdener takımı birinciliği kazanırken, Kadın pilotlar klasmanında ise birinciliklerini uzun bir aradan sonra yarışmaya başlayan Deltasport takımı adına yarışan hepimizin tanıdığı Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney isimleri aldı. RC3 kategorisinde ise Renault Clio R3 otomobili ile Ali Gülan-Ahmet Yörük ekibi birinci olduğu sezon galasında, N sınıfında ise Deltasport takımı adına yarışan Erkan Güral-Aras Dinçer ekipleri kazanmış oldu.

Rallinin 25. yıl oluşu sebebiyle yarışmaya katılan seyirciler için seyirci özel etap ayağında ise, Apeks Masters Drift Serisi pilotları da piste çıkarak özel olarak modifiye edilmiş drift otomobilleri ile sahneledikleri şov, seyircilere heyecan dolu dakikalar yaşatarak, renkli sahnelere tanık oldu.

Bu arada ralli meraklılarına not; Türkiye Ralli Şampiyonası, 16-17 Mayıs tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacak olan 100’üncü yıl rallisiyle devam edecektir.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Çanakkale 100. Yıl Rallisi

Sal, Mayıs 19, 2015 3:38pmURL:Embed:Çanakkale 100. Yıl Rallisi Bu seni ralliciler Çanakkale 100 yıl anısı …