Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Ege Rallisi İçin Geri Sayım Çoktan Başladı

Ege Rallisi İçin Geri Sayım Çoktan Başladı

Ege Rallisi İçin Geri Sayım Çoktan Başladı…

2015 yılının Ege Rallisi heyecanı İzmir’de ve geri sayım çoktan başladı…

TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) tarafından düzenlenen 2015 Türkiye Ralli Şampiyonasının birinci ayağı olan Ege Rallisi, 11-12 Nisan tarihleri arasında Ege Otomobil Sporları Kulübü organizasyonu ve aracılığıyla İzmir’de koşulacak.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen organizasyon bu sene 25. yılına giriyor. Ve TOSFED büyük bir organizasyon hazırlığı yaparak, rallinin 25. yılını kutlamak üzere görkemli bir gala hazırlığında. Ege Rallisi her sene olduğu gibi bu sene de startı 11 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da, Forum Bornova AVM önünden alacak. TOSFED’in düzenlediği organizasyonun show standları, servis alanı ve çeşitli aktiviteleri her sene olduğu gibi yine yerini koruyarak, İnciraltı Kent Ormanı otopark alanında gerçekleştirecek. Yarışın start almasıyla beraber sonrasında Beyler ve Gödence özel kategorilerinde yarışacak olan ekipler, ayrıca akşam saatleri de İzmir Park Yarış Pisti’nde özel seyirci etabında da ayrıca mücadele edecekler.

Organizasyonun pazar günü düzenlenecek olan ayağında ise Beyler, Gödence ve Efem çukurundaki özel yapılan etap koşumu bitmesiyle beraber, organizasyon tarafından kazanan ekiplere verilen ödül töreniyle yarışma organizasyonu sonlandırılacak. Ege Rallisine toplamda yaklaşık 60 aracın katılmasının bekleniyor. TOSFED’in basın açıklamasına göre “Yarışmaya katılan ekiplerin yarışmanın 125 kilometresi özel olmak üzere 545 kilometre asfalt parkurda yarışacak. ” 

Ayrıca yarışmaya katılan seyircileri, seyirci özel etap ayağında ise, Apeks Masters Drift Serisi pilotları da piste çıkarak özel olarak modifiye edilmiş drift otomobilleri ile sahneleyecekleri şovun seyircilere heyecan dolu dakikalar yaşatacağı kesin.

2015 Ege Rallisi program detayı ise ise;

11 Nisan Cumartesi günü programı

13:30 – Start Forum Bornova
15:43 – Beyler Etabı
16:11 – Gödende Etabı
17:24 – Beyler Etabı
17:52 – Gödence Etabı
18:30 – Özel Seyirci Etabı

12 Nisan Pazar günü programı
10:43 – Beyler Etabı
11:11 – Gödence Etabı
11:34 – Efem Çukuru Etabı
14:27 – Beyler Etabı
14:45 – Gödence Etabı
15:18 – Efem Çukuru Etabı

* Ayrıca yukarıda belirtilen zamanlar ilk araçların start zamanlarıdır.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Ege Rallisinde Zafer Yine Bostancı’nın

Pts, Nisan 13, 2015 2:17pmURL:Embed:Ege Rallisinde Zafer Yine Bostancı’nın TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) tarafından …