Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Dünyanın En Hızlı Motosikleti, En Hızlı Otomobillerine Karşı

Dünyanın En Hızlı Motosikleti, En Hızlı Otomobillerine Karşı

Dünyanın En Hızlı Motosikleti, En Hızlı Otomobillerine Karşı

Bu motosiklette kesinlikle hız sınırı yok ve hayalgücünüzün ötesinde.

Evet, Kawasaki Ninja 300 beygirlik 250 kg ağırlığında bir motor. 1200 beygir gücündeki Bugatti Veyron Standart’ın  1900 kg ağırlığını olduğunu düşünün ve bu kapışmanın ne kadar ürkütücü bir o kadar heyecanlı olduğunu anlarsınız.

Dünyanın en hızlı motosikletlerinden biri olarak listenin top sırasına yerleşen Kawasaki Ninja H2’nin dünyanın en pahalı süper otomobilleri arasında gösterilen McLaren MP4-12 C,  Bugatti Standart Veyron ve Nissan GT-R marka otomobillerde de devam ettiren Kawasaki Ninja H2’nin performansı izleyenleri kendine çoktan hayran bırakmışa benziyor.

2015 model  Kawasaki Ninja H2 test sürüşünden ilk  olarak McLaren MP4- 12 C atak hızıylı gerekse düz yolda hızını oldukça kademeli arttırarak rakibi olan süper hızlı spor otomobil olan MCLaren MP4-12C’yi geride bırakarak performansıyla göz doldurdu.

Kısa bir şekilde Kawasaki Ninja H2 marka model motosiklete göz atacak olursak ; Hiç abartısız o bir yol uçağı, 998 cc blokta süperşarj besleme ile 326 beygir üreten seri üretimi olan bir motosiklettir. Motosikletin toplamda dolu ağırlığı 238kg, son hızı düz yolda  400 kmh / saat hızın üzerindedir. “Ninja H2R’ın en modern supersport modellerinin öne eğimli agresif bir duruşuna sahip olmaması bir tesadüf değildir. Supersport motosikletler öne eğilimli duruşlarını direksiyonu çabuk çevirmeye yardım etmek için kullanırken Ninja H2R için tasarlanan hız aralıklarında böyle bir duruş en yüksek hız beklentilerini engelleyecek sürükleme yaratır. Duruş neredeyse sabit, ve gövdeyi aerodinamik olarak mümkün olduğunca şıklaştırıyor. Ninja H2R güç ünitesi bu super şarjlı motor için özel olarak geliştirilmiş teknoloji ile donatılmıştır: bazıları yeni, bazıları Kawasaki grubunun bilinenleri. Motorun her parçası, belirli bir fonksiyonu gerçekleştirmek için seçildi. Turbo şarjdaki yüksek hava basıncına uyum sağlamak  hem de H2R’ın 300 ps üzerine çıkışında yüksek güvenirlik sağlamak için tüm motor bloğu, 1.5x to 2x basıncı idare edebilmek için tasarlanmıştır.

Uçak mühendisleri tarafından tasarlananan Kawasaki Ninja 300 motor performansıyla rakiplerini geride bırakıyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 Avusturya Grand Prix

Çar, Temmuz 1, 2015 1:42pmURL:Embed:Formula 1 Avusturya Grand Prix Formula 1’de Avusturya Grand Prix’i hızlı …