Anasayfa / Moto GP / Dünya Supersport Şampiyonası’nda Zafer Cluzel’in

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Zafer Cluzel’in

Dünya Supersport Şampiyonasın’da Zafer Cluzel’in

İki teker dünyasının en önemli heyecan dolu olan Dünya Supersport Şampiyonası’nın 7. ayağı Portekiz’de gerçekleşirken, Fransa adına yarışan Jules Cluzel, iyi bir atakla çıkış yaparak Kenan Sofuoğlu’nun önünde birincilik sırasını elde eden isim oldu..

Dünya Supersport Şampiyonası’nın Portekiz’de düzenlenen 7. etabını kazanan MV Agusta Reparto Corse’nin Fransız pilotu Jules Cluzel, bu senenin 2. galibiyetini alarak toplamda puanını yükseltti.

2015 yılının 7. yarışı, Portekiz’in Portimao kentindeki 4 bin 592 metrelik Uluslararası Algarve Pisti’nde toplamda 18 tur üzerinden gerçekleşirken, yarışmaya “pole” pozisyonunda başlayan Jules Cluzel, ilk startta yerini korumayı başarsa da, Kawasaki Pucetti takımı adına yarışan sporcumuz Kenan Sofuoğlu bir hayli zorlayarak birinci turun sonunda 4. sıraya kadar geriledi.

Tüm Yarış sürecince oldukça agresif ve sert bir performans gösteren şampiyona lideri Kenan Sofuoğlu, ikinci turda PATA Honda adına yarışan sürücü Büyük Britanyalı Kyle Smith’i, 5. turda da CORE Motorsport Tayland takımından Amerikalı Patrick Jacobsen’ison bir atakla geçerek 2. Sıraya yerleşen isim oldu.

Yarışma boyunca turlar ilerlerlemeye başladıkça yarışın 12. turunda Kenan Sofuoğlu yarışın lideri Cluzel ile arasındaki farkı kapatarak birinciliği devraldı. Ama son turda yaptığı hırslı ataklarala yeniden liderliği eline alan Jules Cluzel 31.54.954’lük derecesiyle finiş çizgisini birinci sırada geçerek Kenan Sofuoğlu’nun 4 yarış üst üste aldığı galibiyet serisine son veren isim oldu. Birinci ismin 0,184 saniye farkla gerisinde kalan Sofuoğlu ikinci olurken, Cluzel’in 7,597 saniye gibi farkla arkasında yarışı bitiren Jacobsen ise podyumu tamamlayabildi.

Dünya Supersport Şampiyonası toplamında puanını 150’ye çıkaran sporcumuz Kenan Sofuoğlu, sürücüler klasmanındaki liderliğini halen korumakta. Sıralamadaki puanlara göre Cluzel, 110 puanla Sofuoğlu’nu takip ediyor.

Dünya Supersport Şampiyonası meraklılarına not 8. yarış, 21 Haziran tarihinde İtalya’da start alacak.

Sürücüler ve Markalar Kategorisi

Sezonun 7. yarışının bitiminden sonra sürücüler ve markalar klasmanında ilk 5 sıra :

Sürücüler Kategorisi
1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) – 150 puan
2. Jules Cluzel (Fransa) – 110
3. Patrick Jacobsen (ABD) – 95
4. Lorenzo Zanetti (İtalya) – 81
5. Gino Rea (Büyük Britanya) – 67

Markalar Kategorisi
1. Kawasaki – 150
2. MV Agusta – 128
3. Honda – 107
4. Yamaha – 47
5. Triumph 10

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Moto GP 2015, Katalonya’da Zafer Yine Lorenzo’nun

Sal, Haziran 16, 2015 10:45amURL:Embed:Moto GP 2015, Katalonya’da Zafer Yine Lorenzo’nun MotoGP Dünya Şampiyonası’nın 7. …