Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Dünya Ralli Şampiyonası’nda Meeke’den İlk Zafer… !

Dünya Ralli Şampiyonası’nda Meeke’den İlk Zafer… !

Dünya Ralli Şampiyonası’nda Meeke’den İlk Zafer… !

Arjantin’de Meeke fırtına estirerek kariyerinin ilk birinciliğini elde eden şanslı isimlerden birisi olarak, adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Arjantin’da Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 4. Ayağı düzenlendi ve kazanan isim Citroen Total Abu Dabi takımı adına yarışan 79 doğumlu Büyük Britanyalı pilot Kris Meeke, pilotluk kariyerinde ilk defa birinciliği elde eden isimlerden biri oldu. Arjantin Rallisini kazan pilot Kris Meeke, yarış bitiminde Autosport muhabirine “Birincilik podyumu kesinlikle beklemiyordum, benim tek istediğim sadece puan alabilmekti ve sonuca oldukça şaşırdığımı söyleyebilirim”

Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)  sezonunun 4. yarışı, Arjantin’in Villa Carlos Paz şehrinde gerçekleşti. Arjantin’de düzenlenen WRC’de mücadele 12 eteptan oluşurken, pilotlar, toplamda 342,59 kilometre mesafe kat ederek, yarışı 3 saat 41 dakika 44.9 saniyede bitiren 35 yaşındaki Britanyalı pilot Meeke birincilik podyumuna çıkarken takım arkadaşı olan Norveçli pilot Mads Ostberg’in 18.1 saniye ile , M-Sport takımı adına yarışan Norveçli Elfyn Evans’ın ise 3:27.4 dakika önünde kariyerinin ilk ralli zaferini kazanan isimlerden biri oldu.

WRC’de son 2 yılın şampiyonu ve ilk 3 yarışın kazananı ve Volkswagen takımı adına yarışan Fransız pilot Sebastien Ogier ise yakıt injeksiyon sisteminde yaşanan mekanik problem yüzünden yarışmayı 17. sırada bitiren isim oldu. Ogier’in ekstra puan veren son etapta birinci olarak toplamda puanını 84’e çıkarmayı başararak pilotlar kategorisindeki birinciliği halen devam ediyor.

WRC meraklılarına bir not; Dünya Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’de start alarak koşulacaktır.

WRC Arjantin Rallisi’nin finişinden sonra pilotlar ve takımlar kategorisin ilk 5 sırası şöyle oluştu:

Pilotlar Kategorisi
1. Sebastien Ogier – 84 puan
2. Mads Ostberg – 51
3. Andreas Mikkelsen – 47
4. Elfyn Evans – 41
5. Thierry Neuville – 35
Kris Meeke – 35

Takımlar Kategorisi
1. Volkswagen – 103
2. Hyundai Shell – 85
3. Citroen Total Abu Dabi – 85
4. M-Sport – 71
5. Jipocar – 32

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Formula 1 Avusturya Grand Prix

Çar, Temmuz 1, 2015 1:42pmURL:Embed:Formula 1 Avusturya Grand Prix Formula 1’de Avusturya Grand Prix’i hızlı …