Anasayfa / Araba Yarışları / Ralli / Dünya Ralli Şampiyonası- Volkswagen Performansı

Dünya Ralli Şampiyonası- Volkswagen Performansı

Dünya Ralli Şampiyonası- Volkswagen Performansı

Dünya Ralli Şampiyonasında (WRC) yirmi yıllık büyük bir aradan sonra  sadece ama sadece 2 yıl verdiği bir boşluk ardından Volkswagen muhteşem bir efsanevi dönüşe imza attı. Evet dönüşünün ardından iki yıl ve  kazanılan 2 şampiyonluk zaferi. Volkswagen takımının gücünü ve performansını en iyi şekilde özetleyen veri olduğunu hiç çekinmeden söyleyebiliriz. Aslında Almanları sevme nedenlerimizden birisi de bu olsa gerek,  evet Alman disiplini 🙂

Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla Volkswagen ekibi, 2013 yılında katıldığı Dünya Ralli Şampiyonasında göstermiş olduğu muhteşem performansı açıkça ortaya koyuyor. Bu başarılı performansın arkasında elbette bir öykü saklı. Markalar şampiyonluğunu garantilemek için, Avurtralya rallisi öncesi sadece 5 puana gereksinimleri vardı. Yarış sezonu finişine 3 ayak kalmışken, 5 puan ihtiyaçlarından fazlasını elde ettiler. Volkswagen takımı adına yarışan Ogier-Latvala-Mikkelsen ekibi, 1-2-3 derecesini alarak sadece şampiyonluk zaferini elde etmediler, göstermiş oldukları bu başarıyla rakiplerine de oldukça göz dağı vererek korku salmış oldular.

Dünya Ralli Şampiyonasının (WRC) Fransa ayağında Volkswagen ekibi inanılmaz bir başarı göstererek zafere ulaştılar. Ekip, Michelin Pilot Sport S2 lastiklerini kullanmasının büyük bir avantajını yaşadılar. Islak ve kaygan zeminde yakaladığı muazzaam performansın arkasında elbette Michelin Pilot Sport S2 lastiklerinin rolü olduça büyük. Bu üstün başarı sayesinde ekip, rakiplerini geride bırakarak büyük zafere ulaşıyor.

Volkswagen ekibi WRC yarışı boyunca gösterdiği muhteşen performansını, Michelin Motorsporları Direktörü Pascal Couasnon’un sözleriyle ifade edecek olursak, “Michelin Grubu adına Sébastien Ogier ve Julien Ingrassia’yı tebrik ediyoruz. Bu sezon hatasız bir iş çıkardılar ve başarılarında rol oynamaktan dolayı çok mutluyuz. Aynı zamanda Volkswagen Motorsport’taki herkesi başarıdaki paylarından dolayı tebrik ederiz” şeklinde değerlendiriyor. Ayrıca Volkswagen takımı adına yarışan kaptanı Sébastien Ogier, Michelin Pilot Sport S2 lastiklerin yarıştaki rolünü şu sözlerle perçinleyerek, “Şampiyonadaki her türlü zemin üzerinde hem rekabetçi hem de güvenilir olan Michelin lastiklerimle çok mutluydum” şeklinde yorumluyor.

İzlemiş olduğunuz görüntüler, Volkswagen Polo’nun 2014 yılında WRC’ye katıldığı yarışın en iyi performans görüntülerinden oluşuyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

McLaren Dönemi; Aytron Senna ve Alain Prost Arasındaki Rekabet

Cum, Mayıs 8, 2015 2:36pmURL:Embed:McLaren Dönemi; Aytron Senna ve Alain Prost Arasındaki Rekabet Bölüm 2 …