Drift Show

Drift Show

Uzaktan kumandalı RC model arabalarla yapılan bu harika Drift show’a bayılacaksınız! Özellikle model araba delileri ve drifti sevenler kesinlik bu gösteriyi kaçırmamalı.

İzlemiş olduğumuz görüntüler Kore televizyonunda oldukça popüler olan bir şov programında alınmış. Son derece eğlenceli bir video. Uzaktan kumandalı RC araçların kullanımı uzaktan size bir hayli kolay gelse de işin içine girdiğiniz zaman olayların hiç de öyle kolay olmadığını tecrübe edenler anlayabilir. Hele de bu RC araçlar ile drift yapmak 🙂 RC model araçlara oyuncak gözüyle bakmak gerçekten ciddi bir hatadır.Yeterince kontrol hakimiyeti kazanmak için sürekli pratik yapması gerekmektedir. Kullanmayı öğrenmek sıkıntılı ve oldukça zorlayıcı bir süreç.

Görüntülerde RC model arabalarla yapılan, drift yöntemiyle park etmenin zorlukları ve metotları izleyenleri hayran dolu bakışlar atmasına sebep oluyor. 🙂 Ayrıca farklı park etme yöntemleri özellikle videoda gösterilmiş. Dikey park ederken arabayı ne tarafa doğru park etmek gerekir, İki aracın arasına park ederken neleri kontrol etmek gerekir gibi soruların cevabına verecek şekilde bir görsel anlatım olmuş. RC araç ile dar ve kısa alandan çıkarırken nasıl drift yapılacağını, aracı geri geri çıkarırken ve arabayı iki araç arasından çıkarırken nasıl drift yapabileceğini gözler önüne seren bir şov olmuş. Drift yöntemiyle park etme tüm fizik kurallarını alt üst ederek gerçekleştiği çok açık… Üstelik RC model araçlarla oldukça tehlikesiz.

Şehir içinde otomobil kullanırken yaşanılan en büyük problemlerden biri hepimizin bildiği gibi park etmektir. Özellikle kadınların oldukça zorlandığı bir süreç diyebiliriz. Kapalı veya açık oto park yerlerinde her cadde üzerinde bulunmaması ve girip çıkmanın özellikle zaman kaybettirmesi bize başka park etme metodları aramımıza sevk eder. Bu eğlenceli videonun sizi park ederken kışkırtmasına izin vermeyin. 🙂