Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Drag Yarışlarında Şoke Eden İnanılmaz Kaza

Drag Yarışlarında Şoke Eden İnanılmaz Kaza

Drag Yarışlarında Şoke Eden İnanılmaz Kaza

Drag yarışındaki dehşet görülmemiş kaza işte kameralara böyle yansıdı…Feci Kaza, Mucizevi Kurtuluş

Yürekleri ağıza getiren bu kaza yaşandığında aracın hızı saatte 450 km’ye ulaşmıştı. Akıllara durgunluk veren kazada aracın burun kısmı feci bir şekilde koparak parçalandı. Gerçekleşen feci kazada aracın pilotu direksiyon kontrolünü kaybederken aracının burun kısmı ise dehşet bir şekilde parçalanarak koptu. Drag yarışında saatte 450 km hızla giden bir yarış arabası ve pilotunun başına gelen feci kaza kameralara böyle yansıyor. Düşünebiliyor musunuz, saatte 450 km hızla giden aracın içindeki 48 yaşındaki pilot, mucizevi bir şekilde burnu kanamadan, hafif sıyrıklarla kazayı atlatması elbette yarışın en güzel sevindirici haberlerinden.

Her yıl geleneksel olarak yapılan drag yarışları, bu yıl Amerika’nın Florida eyaletindeki Gainesville şehrindeki yarış pistinde gerçekleştirildi. Auto Plus yarış pistinde yapılan Gator Nationals yarışlarında gözlerinize inanamayacağınız büyüklükte vahim bir kaza meydana geldi. Sıralama yarışlarının sonuna doğru gerçekleşen feci kaza, saatte 450 kilometre hıza ulaşan 48 yaşındaki ünlü drag pilotu Larr Dixon, aniden direksiyon kontrolünü kaybetmesiyle başlayan kazanın akabinde aracının burun kısmı koparak havalandı. Havalanan aracın burun kısmının havada parçalanarak kopmasıyla beraber, aracın parçalanan kısımları ise pistin kenarındaki beton bariyerlere çarpıyor ve tekrar aracın kalan parçaları çarpma esnasında tekrar parçalanıyor. O feci kazanın görüntüleri ise kameralara işte böyle yansıdı.

Neyse ki 48 yaşındaki Amerikalı uzman pilot Larry Dixon bu dehşet kazayı hafif ve küçük sıyrıklarla atlatabilmeyi başardı. Yarış pistinin güvenlik görevlilerinin yardımı sayesinde aracından çıkmayı başardı ve seyircilerin moral verici alkışları eşliğinde yürüyerek ambulansa bindirildi ve hastaneye kaldırıldı. Drag yarışlarını yakından takip eden kişilerin mutlak bileceği üzere, pilot Lary Dixon’un 2002, 2003 ve 2010 yılları arasında katıldığı yarışlarda şampiyonlukları mevcut.

İnanmayacaksınız ama drag yarışında saatte 450 km hızla yapılan bir kazadan burnunuz bile kanamadan kurtulmak gerçekten mucize olsa gerek. Elbette ki Larry Dixon sağ salim böylesine feci bir kazadan kurtulması hayranları için sevindirici bir haber.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

1 Dakikada 5 Kaza Yapan Motor Sürücüsü

Cum, Nisan 17, 2015 11:52amURL:Embed:1 Dakikada 5 Kaza Yapan Motor Sürücüsü Tam tamına bir dakika …