Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Dikkatsiz Sürücünün Sebep Olduğu Tehlikeli Kaza

Dikkatsiz Sürücünün Sebep Olduğu Tehlikeli Kaza

Dikkatsiz Sürücünün Sebep Olduğu Tehlikeli Kaza

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bir benzin istasyonunda dikkatsiz sürücü yüzünden pompacı havaya uçuyor. Okurken okuduklarınıza inanamayacaksınız ama videoyu izlediğinizde ağzınız açık büyük bir şaşkınlıkla kala kalabilirsiniz. Havaya uçuyor kelimesi sizi yanıltabilir bu arada 🙂 Pompacı, acelesi olan sürücünün gazabına uğruyor bir nevi diyebiliriz. Benzin dolumu bittikten hemen sonra, daha depo kapağı kapanmadan sürücü hızlı bir şekilde gaza basarak hareket etmesi yüzünden, pompacının ayakları pompa hortumuna dolanarak ters bir şekilde düşmesine sebep oluyor.

Düşünün her şey normal gidiyor, ancak sürücünün bir anlık dikkatsizliği izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getiriyor. Otomobiline benzin almak isteyen bir sürücü Sakarya’nın Sapanca ilçesinde benzin almak için bir istasyona giriyor, benzin istasyonu çalışanı depoyu doldurmaya başlıyor, bu sırada benzin doldurma işleminin devam ettiğini fark etmeyen dikkatsiz aceleci sürücü bir anda gaza basıyor. İşte o andan sonra olan oluyor. Otomobilin hareket etmesiyle gerilen pompa hortumu görevli çalışanın ayaklarına dolanıyor. Havada takla atan zavallı benzin istasyonu çalışanı sert bir şekilde yere kapaklanarak acı bir şekilde düşüyor. Düşme anları ise kameralara bu şekilde yansıyor. Adam gördüğünüz üzere havada takla atıyor, inanılmaz, görünmez kaza mı demek bazen çok zor, gerçekten. Sürücünün aceleci olmasının nelere sebebiyet verdiğini alenen görüyoruz.

Benzin istasyonu çalışanının yere kapaklanarak düştükten sonra, vücudunun çeşitli yerlerden kırıklar oluşuyor. Görüntülerde olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılıyor.

Ne yazık ki, sürücülerin daha depo kapağı kapanmadan kontak çalıştırarak hızlı bir şekilde gitmesi böyle elim kazaların yaşanmasına sebep oluyor. Akaryakıt pompalarında bulunan güvenlik sisteminin anında devreye girmesiyle birlikte olası büyük bir patlamanın eşiğinden dönülüyor. Evet, böylesine dikkatsiz bir sürücünün sebep olduğu kaza, ucuz bir şekilde atlatılmış oluyor. Kural tanımayıp allaha emanet mantıksızlığıyla hareket ederseniz sonuçlarına sadece siz katlanmıyorsunuz, başkalarının hayatını bir o kadar tehlikeye atmış oluyorsunuz.


Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …