Anasayfa / Lastik / Çevre Dostu Lastik, Lassa Greenways

Çevre Dostu Lastik, Lassa Greenways

Çevre Dostu Lastik, Lassa Greenways

Lassa mühendislerinin ve ustalarının son şaheseri; Lassa Greenways karşınızda!

Çevreyi temiz tutma kaygısı ve ekolojik yenilik hayatımızın tüm alanların sirayet ederek tüm alanlara özellikle endüstriyel üretim alanlarına yavaş yavaş girmeye başlıyor. Dolayısıyla lastik piyasasındaki rekabet beraberinde yenilikçi trendleri de getiriyor. Lastik üreticiler artık lastik üretirken çevre dostu ve ekolojik içerikli felsefi yaklaşımlarına baz alarak üretim kriterlerini yeniden belirliyorlar.

Kış aylarının sona ermesiyle beraber, mevsimsel iklimin getirdiği sıcaklığa sahip ülkemizde yol tutuşu, güvenli ve konforlu sürüş keyfi ve konforu artırarak daha uzun kullanım ömrü sağlayacak şekilde tasarlanan yaz lastikleri arasında tercihlerinizden birisi kesinlikle Lassa firmasının ürettiği Greenwyas olabilir. Greenways “uzun ömrü, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek yakıt tasarrufuyla bütçenizin dostu” sloganıyla piyasaya çıktı.

Cenevre Otomobil Fuarı’na yedi senedir üst üste katılan Lassa firması fuar da kamyonet, minibüs ve genel kullanımlı araçlara hitap eden yaz ve kış lastiklerini, performans lastiklerini ve 4×4 lastiklerini sergiledi. Bu anlamda baktığımızda, Lassa firması da ilk çevre dostu lastiği olan Greenways’i Cenevre Otomobil Fuarında ilk kez tanıtmış oldu. Ekolojik ve doğa dostu olan Lassa Greenways; emniyet, performans ve dayanıklılıktan fazla ödün vermeden yakıt verimliliğini arttırmak ve emisyonları azaltmak üzere özel olarak tasarlanmış çevreci bir ürün olmasıyla fazlasıyla göz dolduruyor.

Lassa Uluslararası Satış ve Pazarlama Yöneticisi Halit Şensoy, konuya ilişkin “Bu yıl bir kez daha Cenevre Otomobil Fuarı’na katılarak çok sayıda uluslararası firma ve ziyaretçiyle ve ayrıca Avrupa ve İsviçre’deki iş ortaklarımızla bir araya gelmenin heyecanını yaşadık. Heyecanımızın bir diğer sebebi de, tek damla yakıt kullanmadan, sadece güneş enerjisiyle dünya turu atmak üzere yola çıkan Solar Impulse’ın Türkiye’de de Brisa ile bir Resmi Ortaklık sözleşmesi imzalamış olması. Yenilenebilir enerji kaynaklarının ve temiz teknolojilerin neleri başarabileceğini göstermek üzere tasarlanan ve sadece güneş enerjisiyle hem gündüz hem de gece hiç durmadan yol alabilen tek uçak olan Solar Impulse, bu sene fuarın ilgi odağı oldu. Şirketimizin sürdürülebilirlik anlayışıyla hayata geçirdiği bu sponsorluk haberini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Brisa çatısı altında, ‘yolculuğunuzun geleceğini tasarlamak’ olarak belirlediğimiz vizyonumuz doğrultusunda, müşteri beklentilerini eksiksiz şekilde karşılayan lastikleri pazara sunmaya devam edeceğiz” dedi.