Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Bursa Off Road Yarışları

Bursa Off Road Yarışları

Bursa Off Road Yarışları

Bursa Alternatif Sporlar Kulubü aracılığıyla organize edilen yarışa toplamda 30 araç katıldı. Ayrıca yarışma Dışkaya Sosyal Tesisleri parkurundaGürsu Belediyesi‘nin organizasyonu katılımdaki desteğinin payı büyük. Offroad Güney Marmara Trial kupası nefes kesen nefes kesen mücadelelere tanık oldu. Yarışmanın ana sponsorlarından biri olan elektrik dağıtım şirketi UEDAŞ, sosyal sorumluluk bilincini spora verdiği desteği ile ayrıca gösteriyor. Oldukça zorlu ve eğlenceli geçen bir atmosferde yapılan Güney Marmara Trial Yarışı 28 Nisan pazar günü 11:00 de başladı

Zorlu mücadeledeki bu off road yarışında kıyasıya rekabet eden 30 yarışması, parkuru en hızlı ve hatasız tamamlamak için oldukça büyük terler döktüler. Yarış esnasında istenmeyen görüntülerde ortaya çıktı elbette. Etabı geçmek için Dayko ekibinin bir aracının ekipteki diğer araca arkadan çarpması neticesinde araçlardan birisi takla atmak zorunda kalıyor. Oldukça talihsiz anlar yaşanıyor. Pilotlar yara almadan kurtarılırken, yarıştan diskalifiye olarak çekilmek zorunda kalıyorlar. Güney Marmara Trial kupası yarışında meydana gelen bu kaza seyircilerin yüreklerini ağızlara getirdi.

Epey başarılı ve eksiksiz bir organizasyon olunca seyirciler de haliyle çok keyif alıyor. Şehir dışından katılan yarışmacılar ve çevre illerden gelen yarışmacılar, inanılmaz zorluktaki olan parkurlara araçlarını o çukurlara sokma ve atılma cesaretini göstermeleri takdirlik bir davranış. Ekipler halinde katılan sürücülerin arasında en çok dikkat çeken ise Toyota oldu.

Yarışma sonuçlarına göre; Burak Ahmet Çepni ve yardımcı pilot Co-pilot Orhan Doğan ile ekibi Burak Ayvaz ve yardımcı pilot Aren Antıl, 33 dakika 40 saniye ile birinci olurken, Recep Öztürk, yardımcı pilot Ertan Erkişi ile ekip arkadaşı Özem Özdemir ve yardımcı pilot Hüseyin Barış, 35 dakika 55 saniye ile ikinci geliyor. Heytem Dağıstanlı, yardımcı pilot Yalçın Gökalp ile ekip arkadaşları Cem Taşcıoğlu ve yardımcı pilot Ali Dermirayak, 1 saat 2 dakika ile üçüncü olarak yarışı tamamlıyorlar.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …