Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Burcu Çetinkaya Kastamonu Kadı Dağı Kampında Drift Yapıyor

Burcu Çetinkaya Kastamonu Kadı Dağı Kampında Drift Yapıyor

Burcu Çetinkaya Kastamonu Kadı Dağı Kampında Drift Yapıyor

Ralli dünyasında kadınlar arasında rakip tanımayan Burcu Çetinkaya, bu seferde Kastamonu Kadı Kampında Drift yapıyor. Spor Bakanlığı tarafından organize edilip geliştirilen “Büyük Adımlar” Projesine milli ralli pilotu Burcu Çetinkaya katılarak, Kastamonu’daki doğa kampında kalan öğrencilerle beraber aracıyla buluştu.

Burcu Çetinkaya bir kadın olarak, erkeklerin hakim olduğu bir spor alanında zorlu mücadelelerden geçerek pilot olması ve aşama aşama geliştirdiği yetenekleri sayesinde bunu şov amaçlı bir gösteriye dönüştürmüş.

Aracıyla kamptaki özel alanda yaptığı gösteri gençler tarafından oldukça büyük bir ilgiyle izleniyor. Videodan izlediğimiz kadarıyla alanın ortasındaki ikili öğrenci grupları etrafında gerçekleştirdiği performans, izleyicilerden büyük coşkulu alkış alıyor. Etkinliğin sonunda spor spikeri Erdoğan Arıkan’la birlikte öğrencilerle bir panelde buluşarak kısa bir konuşma yapıyor. Konuşmasında Çetinkaya, pilot olurken yaşadığı zorlukları ve nelerden etkinlendiği ve nasıl başladığının hikayesini şu cümlelerle ifade ediyor ; “12 yaşında bir çocukken izlediğim bir ralli vardı. Çok fazla etkilenmiştim. Ve o günden sonra ‘Bir gün bende rallici olmak istiyorum’ demiştim ama hiçbir zaman yapabileceğime inanmamıştım. Çünkü ralli başlamak için oldukça pahalı bir spordu. Kendi başıma bunu yapabileceğime inanacak kadar disiplinli biri değildim ama daha sonrasında hayatımla ilgili isyan etmeyi bir kenara bırakıp biraz daha sabırlı, daha teslim olmuş bir hayata geçince, her şey birden bire değişmeye başladı. Bir şeye çok inanırsanız ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız, ona ulaşmak kesinlikle imkansız değilmiş.” diyerek sözlerini tamamlayan Burcu Çetinkaya, “Ailesinin maddi imkanı iyi olmasına rağmen ralli sporunu yapmasını istemedikleri için destek vermediklerini” ayrıca ifade ediyor.

Burcu Çetinkaya, Kastamonu Kadı Dağında Kampında gençlerle beraber drift yapması, araba kullanmanın sadece kendi tekellerinde olduğunu sanan erkeklere bir meydan okuma gibiydi.

 

 

 

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …