Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Burcu Çetinkaya Drift Show

Burcu Çetinkaya Drift Show

Kadın rallici Burcu Çetinkaya’dan drift show!

Ralli dünyasında kadınlar arasında rakip tanımayan Burcu Çetinkaya, TAV Havalimanları Holding çalışanları ve ekibinin gösterisiyle renklendirdiği TAVFest’te muhteşem bir drift show ile buluştu. Gösteri Atatürk Havalimanı TAV yönetim binası önünde yer alan bir otoparkta gerçekleşiyor. TAV çalışanları, TAVFest’te yer alan pilot Burcu Çetinkaya’ya drift gösterisi sırasında yardımcı pilot olarak eşlik ederken, TAV Genel Müdürü de ayrıca yardımcı pilotluk yaptı. TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada,”Gerçekten yaşamak lazım. Adrenalin en üst seviyeye çıkıyor. Heyecanlanmadım desem yalan olur” diyerek ne kadar heyecanlı olduğunu bir kez daha vurgulamış.

Çetinkaya bir kadın olarak, erkeklerin hakim olduğu bir spor alanında mücadele etmesi ve pilot olma gayreti gerçekten takdire şayan. İskoçya IRC’de 2010’da aldığı yedincilik ve WRC 2010 genel klasmanda aldığı 12.liği sayesinde yarış dünyasında ilk olarak ismini duyurmaya başlıyor. Üst üste almış olduğu bu başarılar sayesinde iki yıl bu ünvanı koruyarak ve 2013 yılında da ilk üç içinde yer almayı başarmış. Burcu Çetinkaya ve beraberindeki ekibi, ikincilikle bitirdikleri Katar Ralli Şampiyonası’na, TAV’ın ana sponsorluğunda katılarak ve Katar’daki TAV çalışanlarından da taraftar sevinciyle karşılaşarak büyük desteğini almışlar.

TAV etkinliği kapsamından düzenlenen festivalde lastik değiştirme ve park etme yarışmaları yapılarak, galip gelenlere farklı ödüller verildi. Pilot Burcu Çetinkaya’nın etkinlik hakkındaki söylediği “Bu sene TAV’ın ana sponsorluğunda yarıştığımız Katar Ralli Şampiyonası’nı ikincilikle tamamladık. Orada TAV çalışanlarının desteğini görmek çok güzeldi; bugün de burada birlikte olmaktan mutluyuz” dedi. Ayrıca Çetinkaya, “hızın sadece yarışmaya özgü olduğunu, trafikte kurallara uygun, güvenli sürüşün vazgeçilmez önemde olduğunu vurgulayarak konuşmasına, TAV’ın kadın çalışanlarıyla güvenli sürüş ve hayalleri gerçekleştirmek üzerine bir seminer çalışması yapacaklarını da ekleyerek, festival kapanışı gerçekleştirilmiş.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

BMW Kendi Kendine Drift Yapıyor

Sal, Mart 10, 2015 11:07amURL:Embed:BMW Kendi Kendine Drift Yapıyor Kaçıranlara işte otomatik drift videosu…Şaşırmayın, evet …