Anasayfa / Araba Yarışları / Drift / Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren ile Kapışıyor

Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren ile Kapışıyor

Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren ile Kapışıyor

Otomobil yarış mühendisliğinin geleceğin süper arabalarına nasıl ilham veriyor ? Bir motor nasıl sanat eseri haline geliyor ?

Yüksek güçlü otomobillerden hızlı olmaları ve üstün teknolojileri  içermeleri beklenir. Çizgiler ve motorlar otomotiv mühendisliğinin geleceğini belirlemekte. Sıklıkla çığır açan teknolojiler ve tasarım unusurları otomobilleri çetin bir testten geçtiği Formula 1 ve uzun mesafe yarışlarıyla geliştirilir. Örnek vermek gerekirse McLaren MP4 12-C. Yüksek güçlü otomobil üreticileri sıklıkla yarış pisti için uygun  mühendislik harikası modeller üretir. İzlediğimiz videoda Bugatti Veyron & Lamborghini Aventador kapışması ve LFA McLaren kafa kafaya kapışıyor.  Buna rağmen bu arabalar zaman içinde güncellenmelidir. Bu McLaren içinde geçerlidir, sadece biraz uzun zaman aldı.

McLaren MP4 F1 1992 yılında üretime başlandı. Üretime başlandığından itibaren firma tarafından tanıtılan ilk  ve gerçek anlamda yeni spor araba. Altı yıl süreyle üretimi devam eden MP4 12 C aynı zamanda sınırlı sayıda yüksek güçte bir otomobil olacak.  MP4 12 C  otomobil sektöründeki en yenilikçi spor arabalardan biri. Arabada hakiki teknolojiler olmasından kaynaklanıyor. Bir çok anlamda Formula 1 yarış takımları yüksek güçlü otomobil tasarımında ve mühendisliğinde çığır açıyor. Mercedes Benz ve Ferrari diğerleriyle birlikte yarış mükemmeliği açısından oldukça göze çarpıyor. Tabi ki McLaren’de.

İzlediğimiz yüksek teknolojilik süper spor otomobillerinin kapışması Formual 1 yarışlarının hızlı temposuna benzer mücadeleci ve iddialı bir kapışma. Dünya çapında çoğu yüksek güçlü otomobil markaları yeni ve hafif malzemeler kullanıyor. McLaren, Lamborghini, Lexus’u bu markalar arasında sayabiliriz. Örneğin MP4 güçlü ve hafif bir karbon fiber kasa içermektedir. Ki hızın söz konusu olduğu noktada ağırlık çok önemli bir faktördür. Ama aracın yapısal bütünlüğünden de feda edilmemelidir.

Otomobil firmaları artık yeni üretim teknikleri edindi. Mclaren 618 beygir gücünde M838T çift robot motor ve V8 motor vaat ediyor. Bu arabalar hem öfkeli derecede çabuk hem de oldukça verimli araçlar. Performans alanından alternatifsiz arabalar.

Bugatti Veyron vs Lamborghini Aventador vs Lexus LFA vs McLaren kapışmasında kimin birinci geldiğini merak ediyorsanız izleyin.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Lamborghini Aventador SV Ortalığı Yıktı Geçti

Cum, Mayıs 22, 2015 3:32pmURL:Embed:Lamborghini Aventador SV Ortalığı Yıktı Geçti Mercedes SLS siyah serisinden 26 …