Anasayfa / Araba Yarışları / Drag / Bugatti ve Lamborghini Drag Yaparsa

Bugatti ve Lamborghini Drag Yaparsa

Bugatti ve Lamborghini Drag Yaparsa

Lexus LFA, Mclaren MP4-12C, Lamborghini Aventador ve Bugatti Veyron En Hızlısı Kim?

Hızlı arabalarla ilgili olarak yayınlanan en başarılı programlardan biri olan Head 2 Head’in bu bölümünde Lexus LFA, Mclaren MP4-12C, Lamborghini Aventador ve Bugatti Veyron ikili drag yarışları ile en hızlısının kim olduğunu saptamaya çalışmış.

İlk drag yarışı Lexus LFA ile Mclaren MP4-12C arasında geçiyor. Mclaren MP4-12C 3.8 lt V motora sahip arkadan çekişli ve çok hızlı bir araba. Bununla birlikte Lexus LFA’da 4.8 lt V10 motora sahip gene hızlı bir araba. Mclaren ağırlık avantajına sahip olduğu için araca ekstra ağırlık eklenmiştir. Çıkış anında her iki arabanında tekerleklerinde spin oluşsa da Mclaren çok daha stabil ve çıkıştan avantajı yakalıyor. Lexus Formula 12 arabası gibi ses çıkarsa da bu hız için yeterli değil elbette. Mclaren ilk check point’e 0.8 saniye önde ve 6 mil daha hızlı olarak giriyor. Bu fark yarış sonuna kadar korunuyor ve Mclaren MP4-12C ilk yarışı önde bitirerek ikinci tura kalmaya hak kazanıyor.

İkinci yarışta ilk yarışın galibinin karşısına bu defa Lamborghini Aventador çıkıyor. Lamborghini Aventador 6.5 lt V 12 motor ve Mclaren MP4-12C’den en az 100 beygir gücü daha kuvvetli, ek olarak ise overdrive gibi hızlanmayı arttırıcı bir özelliğe sahip. Overdire özelliği ile Mclaren’in biraz da hileli önde çıkışına rağmen Lamborghini Aventador kısa sürede arayı kapatıp öne geçmeyi başarıyor. Daha sonra da overdrive özelliği ile öne geçiyor ve bir daha da arkasına bakmıyor. Elbette, gene de en hızlı olduğunu öne sürmek için erken zira sırada Bugatti Veyron var.

İkinci turda ilk turun galibi Mclaren MP4-12C geçmeyi başarıp finale çıkan Lamborghini Aventador finaldeki rakibi çok güçlü: Bugatti Veyron. Bugatti Veyron 8.0, W16, 64V, 1001 Hp motora sahip ve beygir gücü olarak Lamborghini Aventador daha yüksek.

Çıkış ve ilk check point’e kadar başabaş giden drag yarışı ilk check pointten sonra Bugatti Veyron’un atağı ile kopuyor ve finiş noktasına Bugatti Veyron rahat bir şekilde önde giriyor.

Bu 4 arabanın en hızlısını belirlemek için giriştiği drag yarışları sonucunda en hızlı araba Bugatti Veyron çıkmıştır.

Bugatti ve Lamborghini Drag Yaparsa tabii ki Bugatti kazanır 🙂

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …