Anasayfa / Lastik / Bridgestone Bilzzak LM32 Kış Lastiği

Bridgestone Bilzzak LM32 Kış Lastiği

Bridgestone Bilzzak LM32 Kış Lastiği Testi

İzlemiş olduğumuz görüntüler, Bridgestone Bilzzak LM32 Kış Lastiğinin kar üstündeki performansını test etmek amacıyla yapılmıştır. Bu arada kullanılan lastik çivili lastikler değil, sürücü hem frenlemeyi hem de viraj kontrolünde dur kalk yaparak lastiğin kalkış performansını test ediyor. Test sürücüleri tarafından lastiğin sıkı tutunma etkisi, buzlu zeminde gelişmiş çekiş, frenleme ve viraj alma gibi performansları sergileniyor. Bunun yanı sıra lastiğin yüksek kar tahliyesi ve karlı zeminde tutunma performansı da test ediliyor. Ünlü Alman dergisi Autobilde tarafından yapılan 74.352 km’lik bir yol testi sonucu kuru zeminlerde %93, ıslak zeminlerde %89 performans göstermiştir.

Bridgestone firmasının her yıl artırarak geliştirdiği yeni teknolojisinin ürünü olan Bilzzak LM32 kış lastiği, kış şartlarında kesin kontrolü amaçlayan sürücüler için özellikle geliştirilmiş. Tek bir deseni ile ıslak ve karlı zeminlerdeki görülmeye değer performansı, mükemmel bir denge ile yerini alıyor. Özel olarak tasarlanan zig zag kanallarının yaratmış olduğu ek kenar faktörü sayesinde, ıslak zeminlerde yol tutuş yeteneği oldukça yüksek. Yollarda biriken sular araç sürücülerine her zaman ciddi problemler yaşatmıştır. Lastiğin yüksek genişlikteki doğrusal olukları sayesinde hızlı bir şekilde su tahliyesi gerçekleşiyor. Hızlı bir şekilde su tahliyesinin gerçekleşmesi suda kızaklama riskini oldukça düşürüyor. Suya hızlı bir şekilde girmekte olan sürücü, su üzerinde lastiklerin yol tutuş kabiliyetini kaybetmesi yüzünden aracın hakimiyetini kaybedebiliyor. Kızaklama yüzünden yol tutuş kabiliyetinin kaybedilmesi, sıklıkla trafikte görülen bir kaza nedeni.

Hem güvenli hem ekonomik olması için aracınıza mevsime uygun lastik kullanmanız oldukça önemlidir. Kış lastiklerinin özellikle havaların soğumasıyla Sizin de Bridgestone Bilzzak LM 32 kış lastiğiniz var ve özellikle ıslak, karlı ve buzlu zeminlerde performansını görmek istiyorsanız bu video sizin için ayağınıza kadar gelmiş bir fırsat.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …