Anasayfa / Araba Yarışları / Off Road / Bolu Seben Gölü Off Road Yarışları

Bolu Seben Gölü Off Road Yarışları

Bolu Seben Gölü Off Road Yarışları

Bolu’da altıncı doğa sporları festivali altında Bolu Seben Gerenözü yaylasında yapılan off road yarışlarından oluşan video görüntülerinde, seyircilerin ne kadar heyecanlı olduğuna tanık oluyoruz. Festival Seben gölünün kenarında 28-29 Haziran tarihleri arasında oldukça başarılı bir organizasyon ile gerçekleşiyor. Yerel halk ve çevre illerden gelen insanların doğa festivaline katılımı ve sporculara ilgisi oldukça yoğun.

Görüntülerden izlediğimiz kadarıyla, off road araçlarının dik ve engebeli çamurlu parkurlardan geçerken nasıl zorlandığını izliyoruz. Yarışmacılar arasında yaşanan kıyasıya mücadele gerçekten nefes tutularak izleniyor. Özellikle kurtarma sahneleri, genelde off road yarışlarının en heyecanlı bölümleri oluyor. Bazı araçların ise çamur deryasına saplanarak çıkmakta oldukça zorlandığını ve çevredeki insanların su dolu çukura giren beyaz aracı çıkarmak için oldukça büyük efor sarf ediyorlar. Görüntülerin 4. dakikasında itibaren beyaz bir aracın çamur dolu ufak bir çukura saplanarak çıkamaması yüzünden oldukça gergin ve heyecan dolu anlar yaşanıyor. Aracı çamur dolu çukurdan çıkarmak için yardıma başka bir aracın vinci devreye sokulmasıyla kurtarma çalışması devam ediyor. İzlenmeye değer heyecanlı bir kurtarma çalışması.

Ayrıca festival sadece off road yarışmalarıyla sınırla değil, festival altında kano, geo caching, tırmanma duvarı gibi yarışmalar düzenlenmiş. Oldukça eğlenceli geçtiğini söyleyebiliriz. Bu eğlenceli Oyunların dışında festivale katılanların ilgisini çekmek amacıyla trekking, gökyüzü gözlemi, kuş gözlemi ve fotoğraf yarışması da ayrıca organize edilmiş. Çok kapsamlı heyecanlı, eğlenceli bir kamp. Son olarak Batı Karadeniz Off-Road Turnuvasının son ayağı olan 3. ayak, yine aynı alanda özel olarak hazırlanmış parkurlarda yapılıyor.

Hafta sonu için ufak bir macera arıyorsanız, Bolu Seben gölü ve çevresi görülmeye değer bir güzellik. Gölün kenarında kamp kurmak için özel olarak ayrılmış alanlar mevcut.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …