Anasayfa / Oto Haber / BMW X5 xDrive 40 e

BMW X5 xDrive 40 e

Son yıllarda petrol tüketimine git gide artan talep buna karşılık kirlenen dünya ve ilerdeki olası enerji açığına karşı pahalı ve kullanılmaz hale gelebileceği düşünülen akaryakıt ile  çalışan otomobillerin yerini hibrit otomobiller aldı. İlk etapta ön yargıyla bakılan ve şüpheli yaklaşımların içinden sıyrılmayı başaran modeller artık daha tercih edilebilir şekilde daha kendinden emin olarak karşımıza çıkıyor. Şüphesiz bunlardan biri de yeni BMW X5 xDrive 40 e .Şu bir gerçek herkes lüks ve konforlu bir araç ister . Bazen sadece lüks ve konfor yetmez . Güç ve konforun yetmediği yerde beklentileri tamamı ile  karşılamak için en gerekli argümanlardan biri de  performanstır. İlk defa 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı nda görücüye çıkartılıp kendini gösteren BMW X5 xDrive 40 e , eDrive konseptiyle ortak özellik gösteriyor. BMW nin i modellerinden sonra ilk hibrit modeli olarak önemli bir konuma sahip araç 2016 yılında piyasaya sürmeyi planladığı yeni otomobilini tanıttı.
bmw-x5-xdrive-40e grey
Bmw bu modeliyle insanlara göz ziyafeti sunarken , konfor ve  dıl görünüşün yanında performans ve yakıt tasarrufu da sunmayı hedeflemiş görünüyor. Kaputunun altında gizli 2.0 litre hacimli 4 silindirli bir motora sahip araç elektrikli motor olaraksa 9  kwh ‘ lik  lion batarya kullanmakta. Bu motor ünitesine ise  8 ileri steptronic şanzıman refakat ediyor. Toplam ağırlığı iki tonu aşkın olarak 2230 kilograma  denk geliyor. Bu yükü taşıma görevi  ise 18 inçlik jantlara havale edilmiş . Benzin ve elektrikli motoruyla toplamda 313 hp güç ile 450 Nm tork üretebiliyor. Benzinli motoru 245 beygir 350 tork, elektrikli motor ise 113 beygir 250 Nm tork üreten yeni Bmw X5 xDrive e 0 – 100 kilometre hıza 6.8 saniyede ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 210 kilometrede sabitlenmiş bulunuyor.BMW-X5-xDrive-40e

Yeni Bmw X5  xDrive  e modeli yaklaşık 3 saat 50 dakikada şarj olabilirken , 100 kilometrede ki yakıt tüketimi ise 3.4 litre ile sınıfı geçer not alırken taliplerine ve meraklılarına göz kırpıyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

Hobbs ve Shawn