Anasayfa / Araba Videoları / Kaza Videoları / Bir Anlık Dalgınlık Nelere Sebep Oluyor

Bir Anlık Dalgınlık Nelere Sebep Oluyor

Bir Anlık Dalgınlık Nelere Sebep Oluyor

Evet yine görüntülerin çoğunu konuşmalardan anladığımız kadarıyla Rusya’dan alındığını görüyoruz. Rusya’da otomobillere kamera takma zorunluluğu getirildiği için bu tip kazaların kameralarını yakalanması haliyle doğal. Neredeyse youtube üzerindeki kolektif kaza görüntülerinin tamamı neredeyse Rusya’dan alınmış diyeceğiz, o derece 🙂

Ağırlıklı görüntüler aşırı hız, aşırı hızda şerit değiştirme sonucu yaşanan görüntülerden oluşuyor. Görüntülerin ilk saniyesinde arabanın sürücüsü araba içinde çalan müziğin sesini sonuna kadar açarak, dikkatsiz bir şekilde yoluna devam ediyor. Kendince eğlendiğini düşünen sürücü, trafikteki onlarca insanın hayatını hiçe sayarak tehlike atıyor. Buna kendi hayatı da dahil olmak üzere. Yüksek hızda kontrolsüz bir şekilde yol seyiri yapmanın elim sonuçlarını gözler önüne seren bu videoyu ibretle izliyoruz. Videonun ilerleyen dakikalarında kaza yapan sürücülerin ortak özelliği, yüksek sesli müzik dinleyişi oluşu. Araba içinde elbette müzik dinlemeye kimse karşı olamaz, olmamalı da. Ama araç içerisinde dinlenilen müzik dikkatinizi dağıtacak oranda yükseliğe sahipse bu bir noktadan sonra tehlike arz eden durumların ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bazı kazaların ise direksiyon başında telefon ile mesajlaşma sonucu ortaya çıktığını görmek kara bir komedi sanki.

Dakika 3:20’de soldan koşarak gelen yayanın kendisine yanan kırmızı ışıkta geçmesi ne büyük bir vahim hatadır. Belki de fark etmedi, bilemiyoruz. Ama belli ki karşı yoldan koşarken kendisine yanan yeşil ışığın son saniyeleri idi ve hızını alamayıp dosdoğru bodoslama kırmızı araca çarptı. Emin olun ki, trafik ışıklarında beklediğimiz 15 saniye hayatımızdan pek fazla bir şey götürmüyor, götürmediğini bu ibretlik aceleci yayanın bu görüntülerinden anlayabiliriz sanırım.

Anlık dalgınlık ve dikkatsizlik sonucu oluşan kazaların bazıları ise ucuza atlatılmış olduğunu görüyoruz. Trafikte bir anlık dalgınlığın getirdiği dehşet gözler önüne seriliyor.

Sola baktın, sağa da bakmak istersen şunu incele:

2017 Audi A4 Sport Sedan

2017 Audi A4 Sport Sedan 2017 Audi A4’ün sade dış görüntüsünün ötesindeki gücü anlamak için …